Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  23. 07. 2017

 

1. Przeżywamy XVI Tydzień Zwykły w którym będziemy wspominać:

* w poniedziałek św. Kingę, dziewice

* we wtorek święto św. Jakuba Apostoła jak również św. Krzysztofa

* w środę św. Joachima i Annę rodziców Najświętszej Maryi Panny

* w sobotę św. Martę

 2. Dziś po każdej Mszy św. modlimy się w intencji kierowców i święcimy pojazdy.

3. Pragnę poinformować Parafian iż przekazanie urzędu Proboszcza  i Dyrektora Wspólnoty odbędzie się 13 sierpnia na Mszy św. o godz. 1300. Serdecznie zapraszamy.

4. Caritas Diecezji Kieleckiej który zbierał ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na utrzymanie Hospicjum Stacjonarnego w Kielcach zebrał 11 959,17 zł.  W imieniu Caritas dziękujemy.

5. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Krzysztofa. Pamiętajmy  o niedzielnej Mszy św. i osobistej modlitwie.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA  16. 07. 2017

 

1. Przeżywamy XV Tydzień Zwykły w którym będziemy wspominać:

* w czwartek św. Czesława, prezbitera

* w sobotę św. Marię Magdalenę

2. W okresie wakacji kancelaria Parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godzinach od 1000 do 1200 i od 1500 do 1700 również w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 1600

3. Przyjmujemy rezerwację ślubów na rok 2018

4. W dniach od 6 do 14 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie z ojcem Marianem.

5. Dziś po Mszach św. Caritas zbiera na wsparcie działalności Hospicjum Stacjonarnego w Kielcach. Zbiórka jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei.

6. 25 lipca przepada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Dlatego w przyszłą niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji kierowców i podróżujących oraz  poświęcimy pojazdy.

7. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Krzysztofa. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i osobistej modlitwie.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  09. 07. 2017

 

1. Przeżywamy XIV Tydzień Zwykły w którym będziemy wspominać:

we wtorek św. Benedykta opata, patrona Europy

w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

w czwartek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

 2. Można dokonywać rezerwacji ślubów w naszym kościele na rok 2018.

3. Przypominamy że w czasie wakacji kancelaria Parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godzinach od 1000 do 1200 i od 1500 do 1700 również w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 1600

4. W dniach od 6 do 14 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Medjugorje z ojcem Marianem

5. W przyszłą niedzielę nasz parafialny zespół Caritas organizuję zbiórkę do puszek dla najbiedniejszych naszych parafian.

6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  02. 07. 2017

 

1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Tomasza Apostoła, w czwartek błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę a w sobotę św. Jana z Dukli prezbitera.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne.  Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej Mszy św.

3. Można dokonywać rezerwacji ślubów w naszym kościele na rok 2018.

4. Przypominamy że w czasie wakacji kancelaria Parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godzinach od 1000 do 1200 i od 1500 do 1700 również w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 1600

5. Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje w dniu 9 lipca b.r. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd o godz.630  z parkingu przed Kościołem. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

6. W dniach od 6 do 14 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Medjugorje

7. Powierzmy się opiece św. Michałowi Archaniołowi.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  25. 06. 2017

 

1. Kalendarz Liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia:

* w środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

* w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

2. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólne przeżycie oktawy Bożego Ciała a szczególnie jej zakończenia w czwartek. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, za oprawę muzyczną jak również liturgiczną. Dziękuje Panią niosący feretrony panom noszącym baldachim i dzieciom sypiącym kwiaty.

 3. Od dziś można dokonywać rezerwacji ślubów w naszym kościele na rok 2018.

4. W najbliższy wtorek o godz. 1800 w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zostanie wyświetlony film pt. „Modlitwa o pokój”, który  ukazuje poruszające świadectwa mieszkańców Aleppo w Syrii, naznaczonej wojną i niepewnością jutra. Współorganizatorem jest Salezjański Wolontariat Misyjny w Kielcach.

5. Jeśli ktoś chciałby wspomóc dzieci z domów dziecka lub matki samotnie wychowujące dzieci na Ukrainie to można do końca tygodnia do Oratorium przynosić artykuły szkolne i biurowe.

 6. Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje w dniu 9 lipca b.r. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd o godz. 630 z parkingu przed Kościołem. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

7. W dniach od 6 do 14 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Medjugorje

8. Powierzmy się opiece św. Michałowi Archaniołowi.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA  18. 06. 2017

 

1. Kalendarz Liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia:

* w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

* w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej udamy się w procesji do 4 ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I – przy drzwiach kościoła – Salezjanów Współpracowników, II – przy grocie Matki Bożej – Rycerstwo Niepokalanej, III z tyłu kościoła – Róże Różańcowe, IV w kościele.

* w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

* w sobotę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękuję za budowę ołtarzy, za ofiary składane na kwiaty, za dekorację.

Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę liturgiczną, dzieciom komunijnym sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, młodzieży dbającej o nagłośnienie. Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się od pięknego przeżycia tej uroczystości.

3. We wtorek na uroczystej Eucharystii o godz. 1800 5 naszych kapłanów Salezjanów obchodzi jubileusz i będą dziękować Bogu za dar powołania kapłańskiego salezjańskiego.

1). ks. Stanisław Zasada 55 lat,              4).  ks. Karol Nadratowski 20 lat,

2). ks. Stanisław Saczka 35 lat,              5). ks. Wiesław Wilkosz 15 lat,

3). ks. Robert Wróblewski 25 lat,             6). ks. Łukasz Krysmalski 5 lat.

Polecamy naszych jubilatów waszej pamięci modlitewnej prosząc o łase wierności na dalsze lata.

4. We wtorek po Mszy św. godz. 1800 zapraszamy na zakończenie roku oratoryjnego do Oratorium przy ul. 1 Maja a w środę na godz. 1700 do Oratorium na Herbach.

5. W czwartek 22 czerwca zapraszamy do Oratorium na Kto szuka ten żyje. Naszym gościem będzie Pan Ireneusz Krosny, aktor i mim.

6. Dziś o godz. 1900 w naszej świątyni odbędzie się nabożeństwo uwielbienia Jezusa przygotowane przez młodzież z Oratorium

7. Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje w dniu 9 lipca b.r. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd o godz.630 z parkingu przed Kościołem. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

8.  Dziś po Mszach św. Liturgiczna Służba Ołtarza zbiera ofiary do puszek na wakacje.

9. W piątek 23 czerwca o godz. 2000 pakowanie bagaży ministrantów wyjeżdżających na kolenie do Jastrzębiej Góry. O 2030 uroczysta Eucharystia  dziękczynna za przeżyty rok szkolny i we wspólnocie ministranckiej z prośbą o twórcze przeżycie wakacji. Więcej informacji u księdza Jerzego.

10. Dziś ukazał się czerwcowy numer Oratora w cenie 2 zł.

11. Powierzmy się opiece św. Michałowi Archaniołowi. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  11. 06. 2017

 

1. Kalendarz Liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia:

* w poniedziałek wspomnienie bł. Franciszką Kęsy – Salezjanina

* we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

* w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

* w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

O godz. 1000 – Uroczysta Eucharystia na placu przy Szkole Podstawowej nr 5  ul. Wróbla, a następnie przejdziemy ulicami: Wróbla, 1 Maja, Poprzeczną, Żurawią, Częstochowską i Górniczą, gdzie na placu szkolnym nastąpi zakończenie.  Prosimy o zbudowanie ołtarzy:

Ołtarz I na rogu ulic Poprzecznej i Żurawiej. Tam jest ładny plac na ołtarz.

Ołtarz II na rogu ulic Żurawiej i Częstochowskiej; Ołtarz III  róg ulic Częstochowskiej i Górniczej;  Ołtarz IV  przy Oratorium na ul. Górniczej. Zapraszamy dzieci komunijne do sypania kwiatów i panów do niesienia baldachimu.

Bardzo serdecznie proszę o zaangażowanie w budowę ołtarzy mieszkańców poszczególnych bloków i sąsiednich. Niech to nie będzie czyjaś sprawa indywidualna ale nasza wspólna – wyraz naszej wiary.

* w sobotę wspomnienia św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

2.  W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie się spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium  w Kielcach. Więcej informacji dla zainteresowanych na facebook -u.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 1900 w naszej świątyni odprawimy nabożeństwo uwielbienia prowadzone przez młodzież Oratorium. Bardzo serdecznie zapraszamy.

4. W Oratorium można zapisać dzieci na półkolonie i młodzież na wakacje.

5. Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje w dniu 9 lipca b.r. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd o godz.630 z parkingu przed Kościołem. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

6.  W przyszłą niedzielę Liturgiczna Służba Ołtarza będzie zbierać ofiary do puszek na wakacje.

7. Za tydzień ukaże się czerwcowy numer Oratora.

8. W minionym tygodniu ks. Inspektor dokonał zmian personalnych w naszej wspólnocie zakonnej.

Pracę w naszej Parafii kończą:  ks. Wiesław Wilkosz – proboszcz i dyrektor Domu Zakonnego po zakończeniu kadencji obejmuje funkcję proboszcza w Kobyli, ks. Łukasz Krysmalski – dyrektor Oratorium, przechodzi do Szkoły Salezjańskiej w Nowej Hucie, ks. Mirosław Płonka – katecheta, przechodzi do Szczyrku i kl. Dawid Wilkos asystent przechodzi do Seminarium aby podjąć studia teologiczne w Krakowie.

Mimo że zmiany nastąpią w sierpniu to już dzikiej dziękuję ks. Łukaszowi, ks. Mirosławowi i kl. Dawidowi za współpracę i życzę błogosławieństwa Bożego na nowych placówkach.

Data przekazanie urzędu Proboszcza naszej Parafii zostanie podana do publicznej wiadomości po wcześniejszym ustaleniu z przełożonymi.

Nowym Proboszczem i dyrektorem został mianowany ks. Edward Lisowski, dyrektorem Oratorium ks. Krzysztof Pyzik.

9. Powierzmy się opiece św. Michałowi Archaniołowi.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  04. 06. 2017

 

1. Kalendarz Liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia:

* w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

* czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

* w sobotę wspomnienie błogosławionego Bogumiła, biskupa

W przyszłą niedzielę 11 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

15 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu udamy się w procesji ulicami naszej Parafii aby w ten sposób wyrazić naszą wiarę w realnie obecnego w Najświętszym Sakramencie Pana Jezusa. Procesja przejdzie następującą trasą.

O godz. 1000 – Uroczysta Eucharystia na placu przy Szkole Podstawowej nr 5  ul. Wróbla, a następnie przejdziemy ulicami: Wróbla, 1 Maja, Poprzeczną, Żurawią, Częstochowską i Górniczą, gdzie na placu szkolnym nastąpi zakończenie.  Prosimy o zbudowanie ołtarzy:

Ołtarz I na rogu ulic Poprzecznej i Żurawiej. Tam jest ładny plac na ołtarz.

Ołtarz II na rogu ulic Żurawiej i Częstochowskiej; Ołtarz III ul. Częstochowskiej nr. 23;    Ołtarz IV  przy Oratorium na Herbach. Bardzo serdecznie proszę o zaangażowanie w budowę ołtarzy mieszkańców poszczególnych bloków i sąsiednich. Niech to nie będzie czyjaś sprawa indywidualna ale nasza wspólna – wyraz naszej wiary.

2.  Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 1800. A w uroczystości i niedziele o godz. 1730.

3. W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie się spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium w Kielcach. Więcej informacji dla zainteresowanych na facebook -u.

4. W Oratorium można zapisać dzieci na półkolonie i młodzież na wakacje.

5. W przyszłą niedzielę wolontariusz Bartłomiej Wróblewski będzie dziękował za wsparcie jego wyjazdu na misje do Sudanu, nastąpi podsumowanie zbiórki makulatury na misje oraz będzie rozprowadzana płyta NIEŚMIERTELNI, której dochód jest przekazany na wsparcie chrześcijan prześladowanych w Syrii.

6. Ksiądz Jerzy, prosi o dokonywanie wpłat na wyjazd ministrantów na kolonie do Jastrzębiej Góry i składanie wypełnionych kart informacyjnych.

7. W niedziele 11 czerwca jest organizowany wyjazd na pielgrzymkę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci do Częstochowy. Zapisy u ks. Łukasza.

8. Terenowe Biuro Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje w dniu 9 lipca b.r. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd o godz. 630  z parkingu przed Kościołem. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

9.  W minionym tygodniu nastąpiło zerwanie dachu na wierzy po prawej stronie wchodząc do kościoła. Dzięki interwencji Straży Pożarnej udało się tymczasowo zabezpieczyć dach ale konieczna jest właściwa naprawa co uczynimy jak najszybciej.

10.  Z wielka radością pragnę Was poinformować kochani Parafianie  że otrzymaliśmy dofinansowanie na remont naszego kościoła  w kwocie 500 tys. Oczywiście ta kwota nie wystarczy na całość remontu ale jest bardzo dużym wsparciem.

11. Powierzmy się opiece Michałowi Archaniołowi.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚC WNIEBOWSPIENIA PAŃSKIEGO  28. 05. 2017

 

1. Kalendarz Liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia:

* w poniedziałek św. Urszulki Ledóchowskiej dziewicy i błogosławionego ks.  Józefa Kowalskiego, salezjanina męczennika

* w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko

* czwartek wspomnienie św. Justyna, męczennika

* w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Topwarzyszy

W przyszłą niedzielę 3 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu przypada:

* pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 1800 Msza św. w intencji nowych, świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego jak również LSO, scholii ich rodziców i opiekunów. Po Mszy św. rozpocznie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem – Jerycho Różańcowe. Zakończy się w piątek Mszą św. o godz. 1800.

* pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. o godz. 700, 800, 1600 dla dzieci;           1630 Msza św. dla dzieci; 1730. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

* pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 800 odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Najświętszej i udzielimy sakramentu chorych. Przypominamy że ten sakrament przyjmują osoby chore i w stanie łaski uświęcającej.

3.  Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1730.

 4. W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie sie spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium w Kielcach. Więcej informacji dla zainteresowanych na facebook -u.

6. W Oratorium można zapisać dzieci na półkolonie i młodzież na wakacje.

7. Ksiądz Jerzy, prosi o dokonywanie wpłat na wyjazd ministrantów na kolonie do Jastrzębiej Góry i składanie wypełnionych kart informacyjnych.

8. Polećmy opiece nasze rodziny, Kościół i Ojczyznę opiece św. Michała Archanioła

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  21. 05. 2017

 

1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Uroczysta Eucharystia o godz. 1800.

W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

A w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

2. Majówki w Oratorium na Herbach we wtorki i czwartki o godz. 1830

3.  23 maja o godz. 1900 nabożeństwo majowe zostanie odprawione przy kapliczce na rogu ulic Ślichowickiej i Granicznej. A 26 maja w piątek o godzinie 1900 przy ulicy Łódzkiej. Serdecznie zapraszamy.

4. W imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół nr 28 na Herbach i Oratorium Świętokrzyskiego zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 3 czerwca w godzinach od 1500 do 1900 na ul. Górniczej 64.

5. Msza św. w intencji dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 5 zostanie odprawiona 6 czerwca o godz. 1800. Msze św. zamówili rodzice.

6. W Oratorium można zapisać dzieci na półkolonie i młodzież na wakacje.

7. We wtorek 23 maja wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Rzymu i innych miejsc św. Pakowanie bagaży o godz. 700. Bardzo proszę o punktualność.

8. Ksiądz Jerzy, prosi o dokonywanie wpłat na wyjazd ministrantów na kolonie do Jastrzębiej Góry i składanie wypełnionych kart informacyjnych.

9. W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie się spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium. Więcej informacji dla zainteresowanych na facebook -u.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  14. 05. 2017

 

1. Dziś słowo Boże w czasie Mszy św.  głosi ks. Piotr Pochopień, który przybył do nas z Brazylii a po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na misje. Bardzo serdecznie witamy ks. Piotra.

2. We wtorek święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika patrona Polski.

3. Wczoraj dzieci klas III przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Św. Dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do przeżycia tej pięknej uroczystości.

4.  Majówki w Oratorium na Herbach we wtorki i czwartki o godz. 1830

5.  19 i 26 maja to jest piątek o godzinie 1900 przy kapliczce przy ulicy Łódzkiej zostanie odprawione nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy.

 6. Od 15  do 18 maja jest organizujemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać o godz. 1900 w sali Oratorium. Zainteresowanych zapraszamy.

7.  Jutro na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Główne uroczystości odpustowe 24 maja.

8.W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie sie spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium w Kielcach. Więcej informacji dla zainteresowanych na facebook -u.

9. W najbliższy piątek o godz. 1900 w naszym Oratorium odbędzie się spotkanie z cyklu Kto szuka ten żyje. Będziemy gościć kwartet w składzie absolwentek szkoły muzycznej.

10. W Oratorium można zapisać dzieci na półkolonie i młodzież na wakacje.

11. Ksiądz Jerzy, prosi o dokonywanie wpłat na wyjazd ministrantów na kolonie do Jastrzębiej Góry i składanie wypełnionych kart informacyjnych.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  07. 05. 2017

 

1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Stanisław biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Diecezji Kieleckiej.

W tym dniu swoje imieniny obchodzą ks. Stanisław Zasada i ks. Stanisław Saczka. Drogim Solenizantom życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej Wspomożenia Wiernych na dalsze lata życia zakonnego i posługi kapłańskiej.

2. W najbliższą sobotę dzieci klas III Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Polecamy dzieci ich rodziców i rodziców chrzestnych naszej pamięci modlitewnej.

3.  Majówki w Oratorium na Herbach we wtorki i czwartki o godz. 1830

4.  Po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się w zakrystii spotkanie zelatorek Róż Różańcowych. Prosimy aby na to spotkanie przynieś listy członkiń poszczególnych Róż.

5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje procesję różańcową, która wyruszy  z parafii św. Maksymiliana w Kielcach do bazyliki katedralnej. Początek  o godz. 1530.

6. Od 15  do 18 maja jest organizujemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać o godz. 1900 w sali Oratorium. Zainteresowanych zapraszamy.

7.  W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie sie spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium w Kielcach. Więcej informacji dla zainteresowanych na facebook -u.

8. W środę 10 maja o godz. 1930 w Oratorium odbędzie się spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Rzymu. Osoby które jeszcze nie uregulowały wpłat proszone są aby do środy to uczyniły.

9. Parafia organizuje w dniach  od 23 czerwca do 6 lipca wakacje dla chłopców w Jastrzębiej Górze. Zapisy u ks. Jerzego.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  30. 04. 2017

 

1. kalendarz Liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia:

* we wtorek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła

* w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w niedzielę.

* w czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika

* w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

2. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. W sposób szczególny poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1830 a w niedzielę i uroczystości o godz. 1730.  Po nabożeństwach majowych będziemy rozdawać dzieciom kontrolki. Najgorliwszych nagrodzimy.

* Zachowując naszą tradycję chętnie udamy się do kapliczek na terenie naszej Parafii. Prosimy o informację tydzień wcześniej.

3. W tym tygodniu przypada:

* pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 1800 Msza św. w intencji nowych, świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego jak również LSO, scholi ich rodziców i opiekunów. Po Mszy św. rozpocznie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem – Jerycho Różańcowe. Zakończy się w piątek Mszą św. o godz. 1800.

Ks. Jerzy zaprasza rodziców LSO na spotkanie do salki ministranckiej dotyczące wyjazdu do Warszawy z okazji Dnia Dziecka i wakacji w Jastrzębiej Górze.

* pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. o godz. 700, 800, 1600 dla dzieci; 1630 Msza św. dla dzieci; 1730. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

* pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 800 odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Najświętszej i udzielimy sakramentu chorych. Przypominamy że ten sakrament przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej.

4.  W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się w zakrystii spotkanie zelatorek Róż Różańcowych. Prosimy aby na to spotkanie przynieś listy członkiń poszczególnych Róż.

 5. Od 6 maja w sobotę  rozpoczynamy nowennę ku czci św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny. Nowennę będziemy odprawiać w czasie nabożeństwa majowego.

6. W uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej 07 maja 2017 r., Rycerstwo Niepokalanej organizuje procesję różańcową, która wyruszy z parafii św. Maksymiliana w Kielcach do bazyliki katedralnej. Początek o godz. 1530.

7. Od 15  do 18 maja jest organizujemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać o godz. 1900 w sali Oratorium. Zainteresowanych zapraszamy.

8.  W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie sie spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium w Kielcach. Więcej informacji dla zainteresowanych na facebook -u.

9. Dziś po Mszach św. nasz parafialny Caritas będzie zbierał ofiary do puszek.

10. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Rzymu proszone są o dokonanie ostatniej wpłaty do 7 maja ponieważ musimy wpłacić zaliczki za noclegi w hotelach.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA  23. 04. 2017

 

1. Przeżywam II Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 1530.

Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Jerzy Szkiert. Drogiemu Solenizantowi życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej Wspomożenia Wiernych na każdy dzień życia kapłańskiego i Salezjańskiego.   O godz. 1130 ks. Jerzy odprawi uroczystą Eucharystię.

2. W tygodniu w Liturgii wspominamy:

* jutro uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

* we wtorek św. Marka Ewangelisty

* w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy.

* w niedzielę z racji ostatniego dnia miesiąca uczcimy św. Jana Bosko

3. Dziś w naszej świątyni o godz. 1915 odbędzie się nabożeństwo Drogi Światła.  Bardzo serdecznie zapraszamy a zwłaszcza młodzież.

4. W czwartek 27 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne za grzech aborcji. Data nawiązuje do niechlubnej ustawy z 27 kwietnia 1956 roku zezwalającej na zabijanie dzieci nienarodzonych. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1730.

5.  Również w czwartek 27 kwietnia o godz. 1900 zapraszamy do Oratorium na premierę Teatru 1eden, pt. „Dwoje na huśtawce”. Historia dwojga ludzi po przejściach, którzy próbują poukładać sobie życie. Spektakl adresowany jest dla młodzieży od 16 roku życia i dla małżonków.

Natomiast w piątek 28 kwietnia o godz. 1900 w Oratorium odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Kto szuka ten żyje. Gościem wieczoru będzie neofita, który odnalazł drogę do Chrystusa i teraz dzieli się świadectwem swojego nawrócenia.

6. Podczas kiermaszu wielkanocnego dzieci uzbierały 1,354 zł, serdeczne Bóg zapłać.

7. Za tydzień w poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj. W sposób szczególny poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1830 a w niedzielę                  i uroczystości o godz. 1730.

* Zachowując naszą tradycję chętnie udamy się do kapliczek na terenie naszej Parafii. Prosimy o informację tydzień wcześniej aby można było ogłosić w ogłoszeniach parafialnych.

8.  Bardzo serdecznie zapraszamy w pierwszą sobotę maja na Mszę św. o godz. 800 osoby chore i w podeszłym wieku. Ponieważ w czasie Mszy św.  będziemy udzielać sakramentu chorych. Prosimy domowników                  o pomoc w przybyciu chorych do kościoła. Jednocześnie przypominamy że ten sakrament należy przyjąć w stanie łaski uświęcającej.

9.  W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbędzie sie spotkanie Byłych Wychowanków Salezjańskich w ramach 40 rocznicy wznowienia działalności Oratorium w Kielcach. Spotkanie rozpocznie się uroczystą Eucharystią                     o godz. 1130 a po Mszy św. wspólne świętowanie. Więcej informacji na facebook -u i u pani Małgorzaty Śliwakowskiej. Zgłoszenia do 30 maja.

10. W przyszłą niedzielę nasz parafialny Caritas będzie zbierał ofiary do puszek.

11. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Rzymu proszone są o dokonanie ostatniej wpłaty.

12.  Wzywajmy wstawiennictwa św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

1. Trwamy w radości zmartwychwstania Chrystusa.

Do przyszłej niedzieli przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego połączoną z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Nowenna jest odprawiana dziś i jutro o godz. 1530 a od wtorku o 1730.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Bardzo serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę na godz. 1530

2. Te święte dni gromadziły rzesze wiernych naszych Parafian i gości na wspólnej modlitwie w naszej świątyni. Z czego się bardzo cieszymy. Ale nie było by tej atmosfery modlitwy refleksji gdyby nie konkretni ludzie, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do tego.

* Bardzo serdecznie dziękuje pani Stanisławie Świtoń za poświęcony czas i piękne przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Ale nie byłoby to możliwe bez ofiar na kwiaty które zostały złożone do puszek w czasie niedzielnych zbiórek. W intencji tych osób  – Bogu wiadomych – zostanie jutro / Poniedziałek Wielkanocny / odprawiona Msza św. o godz. 1130.

* Bardzo serdecznie dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza – ks. Jerzemu i ceremoniarzom, ministrantom i lektorom – za piękne przy gotowanie ceremonii liturgicznych, które niewątpliwie pomagały nam głębiej przeżywać liturgię w poszczególne dni.

* Bardzo dziękuję naszemu chórowi Ministrantów Seniorów za uświetnienie naszej liturgii swoim śpiewem. Panu Organiście za animację muzyczną.

* Panom którzy pełnili funkcję Apostołów w Wielki Czwartek, panom Kościelnym, młodzieży i osobą czuwającym przy Ciemnicy i Grobie Bożym.

* Bardzo dziękuję osobą dbającym o czystość w naszej świątyni i wokół niej.

* Bardzo serdecznie dziękuję moim współbraciom Salezjanom- kapłanom za godziny spędzone w konfesjonale i za przewodniczenie ceremonią liturgicznym. Klerykowi Dawidowi za włączanie się w ceremonie liturgiczne.

* Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przeżycie tego Wielkiego Tygodnia a szczególnie Świętego Triduum Paschalnego bardzo serdecznie dziękuję.

* W imieniu własnym i moich Współbraci Salezjanów bardzo dziękuję za życzenia jakie otrzymaliśmy od Parafian. Obiecujemy pamięć w modlitwie.

3. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty do szkoły Podstawowej Integracyjnej przy ulicy Jasnej, który odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. o godzinie 1730. W programie spotkanie z Dyrektorem Szkoły i nauczycielami, zwiedzanie szkoły, wspólna zabawa i zajęcia adaptacyjne.”

4. Niech Chrystus Zmartwychwstały oświeca każdego swoim światłem i prowadzi drogami zbawienia. Na radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy wszelkich łask Bożych od Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Palmowa  09. 04. 2017

 

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy jak również rozpoczyna Wielki Tydzień którego centrum stanowi Święte Triduum Paschalne. Znajdźmy czas na liturgię, modlitwę i adorację Pana Jezusa.

Poświęcenia palm na każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z procesją do świątyni o godz. 1130.

2. Spowiedź św. w naszej świątyni  w dniu dzisiejszym od 615 do 1400,  od 1600 do 1700 i od 1745 do 1900. W wielki poniedziałek, wtorek i środę od 700 do 900 i od 1700  do 1900.

Wielki Czwartek

Spowiedź św. w naszej świątyni od 730 do 930.

O godz. 900 w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma. Natomiast w naszej świątyni Uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 2400.

 

Wielki Piątek

Spowiedź św. od 730 do 1300.

O godz.1630 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a o godz. 1700 Droga Krzyżowa.

Uroczysta liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do 2400. Po wieczornej liturgii w Wielki Czwartek i Wielki Piątek zapraszamy młodzież do Adoracji Pana Jezusa.

Wielka Sobota

Spowiedź od godz. 730 do 1300.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 900 do 1300. Poświęcenie będzie się odbywać w kościele lub przed grotą w zależności od pogody.

Od godz. 1300 część kościoła zostanie zamknięta ponieważ rozpoczną się przygotowania /sprzątanie/ do wieczornej Liturgii.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1900.

Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1930. Prosimy o przyniesienie świece.

Po uroczystej Liturgii Paschalnej zapraszamy młodzież na Paschę Młodych do naszego Oratorium.

Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty o godz. 700 będziemy celebrować poranną modlitwę Kościoła – Liturgię Godzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 600 natomiast pozostały porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1530 – w godzinie Miłosierdzia.

3.  Bardzo serdecznie dziękuję za świadectwo wiary i miłość do Chrystusa czego wyrazem był tak liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii.

4. Dziś po  Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 1130.

5. Są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

6. Ukazał się kolejny numer naszego Oratora świętokrzyskiego. A w nim między innymi rozkład spowiedzi i nabożeństw Wielkiego Tygodnia.

7. Dziś dzieci i młodzież z Oratorium rozprowadzają ozdoby świąteczne. Dochód jest przeznaczony na działalność Oratorium

8. Salezjański Wolontariat Misyjny  – Młodzi Światu- w Krakowie wydał płytę „Nieśmiertelni”, która jest poświęcona prześladowanym chrześcijanom. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z koncertu na antenie TVP 1 w Niedzielę Wielkanocną o godz. 1730. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.

 9. Kuria Diecezjalna w Kielcach zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. Nabożeństwo, nazwane „Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej”, rozpocznie się 11 kwietnia (Wielki Wtorek) o godz. 1830 w kościele   p w. św. Wojciecha w Kielcach; przewodniczyć mu będą Księża Biskupi. Zakończenie Misterium na Placu św. Jana Pawła II przy Bazylice katedralnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Wzywajmy wstawiennictwa św. Michała Archanioła.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu 02. 04. 2017

 

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie Zakonnej i Parafialnej naszych Współbraci ks. Henryka Skórskiego który już dzisiaj rozpoczyna głoszenie nauk rekolekcyjnych i ks. Łukasza Auguściaka który od jutra poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszych szkół.

Nauki rekolekcyjne dla Parafian na Mszach św. o godz. 700;  800; 1800.

A w poniedziałek i w środę o 2000 dla zapracowanych. Natomiast dla dzieci  i młodzieży szkolnej według ustalonego grafiku.

2. W poniedziałek, wtorek i środę bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia które będziemy celebrować o godz. 1730.

We wtorek 4 kwietnia po wieczornej Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii.

Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 1945 na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej, Żurawiej i Poprzecznej. Następnie przejdziemy ulicą Poprzeczną, Wróbla skręcimy w lewo przejściem dla pieszych do ulicy Przemysłowej dalej Ślichowicką, Graniczną do ulicy Częstochowskiej gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa.

Bardzo serdecznie zachęcamy do przeżycia tych świętych dni które będą nas przygotowywać do Świętego Triduum Paschalnego.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 830; 1730.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1700.

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przyszła niedziela  jest niedzielą Palmową która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a uroczysta Eucharystia o godz. 1130 rozpocznie sie przed kościołem.

4. W tym tygodniu przypada:

* pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić   o nowe, święte powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne jak również w intencji ministrantów, lektorów, scholii ich rodziców i opiekunów.

* pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź św. o godz. 645; 745; 1600 – dla dzieci, 1630 Msza św.  dla dzieci a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci; 1730

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 830 i 1730 dla dorosłych.

5. W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież z Oratorium organizują kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie inicjatyw wychowawczych.

6. W najbliższą niedzielę ukaże się nowy numer Oratora Świętokrzyskiego.  W numerze  m.in. o sensie przeżywania świąt Wielkiej Nocy i rozkład Triduum Paschalnego.

Rezurekcja w naszej świątynie w Wielką Niedzielę o godz. 600 rano bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy o podanie tej informacji sąsiadom.                 

7. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zbiera podpisy za uczestnictwo w rekolekcjach szkolnych i przychodzi na spotkanie do Oratorium w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 1800

8. Nasz parafialny Caritas sprzedaje baranki na stół wielkanocny w kwocie 8 zł.

9. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

10. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na zapłatę wykonanego konfesjonału.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła tak na tace jak również na konto. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych modlitwach.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Wielki Tydzień, najświętszy czas w całym roku liturgicznym. Zatrzymajmy się w naszym zagonieniu i znajdźmy czas na modlitwę, adorację Pana Jezusa. Aby nam kiedyś Pan nie zarzucił Jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną.

13. Modlitwa do Michała Archanioła      w intencji Rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu 26. 03. 2017

 

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 800 i o godz. 1730  uczcimy Niepokalane Serca Matki Najświętszej.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głosić nasi współbracia Salezjanie dla parafian ks. Henryk Skórski a ks. Łukasz Auguściak dla dzieci i młodzieży szkolnej. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach św. o godz. 700; 800; 1800. A dla dzieci i młodzieży szkolnej według ustalonego grafiku.

Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 1945 na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej, Żurawiej i Poprzecznej. Następnie przejdziemy ulicą Poprzeczną, Wróbla skręcimy w lewo przejściem dla pieszych do ulicy Przemysłowej dalej Ślichowicką, Graniczną do ulicy Częstochowskiej gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa. Bardzo serdecznie zachęcamy do przeżycia tych świętych dni które będą nas przygotowywać do Świętego Triduum Paschalnego.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 830; 1630/dla dzieci/; 1730.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1700.

4. Jak było zapowiedziane taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona  na spłatę konfesjonału.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Ciemnicy i Bożego  Grobu.

6. Modlitwa do Michała Archanioła w intencji Rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu 19. 03. 2017

 

1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Natomiast w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 830; 1630/dla dzieci/; 1730.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1700.

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła tak na tace jak również na konto.

4. Modlitwa do Michała Archanioła w intencji Rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu 12. 03. 2017

 

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 830; 1630/dla dzieci/; 1730.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1700.

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła tak na tace jak również na konto. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych modlitwach.

4. Modlitwa do Michała Archanioła w intencji Rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu 05. 03. 2017

 

1. W Środę popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres przygotowań  do świąt Paschalnych – Wielki Post.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 830; 1630/dla dzieci/; 1730.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1700.

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Rzymu i innych miejsc św. proszone są o wpłatę zaliczki jako potwierdzenie wyjazdu.

3. W sobotę 11 marca w godzinach od 1000 do 1400 w Oratorium będzie można bezpłatnie rozliczyć zeznania podatkowe PIT a tym samym przekazać 1% na rzecz Oratorium.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 1130 poświęcimy krzyże dzieciom które w tym roku  szkolnym przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej.

5. W tym tygodniu odbędą się ostatnie spotkania z rodzicami dzieci komunijnych. Spotkania odbędą się w kościele o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłatę za ogrzewanie kościoła.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła tak na tace jak również na konto. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych modlitwach.

8. Modlitwa do Michała Archanioła w intencji Rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła 26. 02. 2017

 

1. W najbliższą środę rozpoczynamy czterdziesto dniowy okres przygotowań  do świąt Paschalnych – Wielki Post.

W Środę popielcową na Mszach o godz. 700; 800; 900; 1630 i 1800  będzie obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy obchodzić Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

* w sobotę święto św. Kazimierza królewicza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. biskup Kazimierz Ryczan. Polecamy ks. Biskupa naszej pamięci modlitewnej.

2. W tym tygodniu przypada

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić o nowe, święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Szczególnie do naszego Zgromadzenia Salezjańskiego.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. Spowiedź pierwszo piątkowa o godz. 645; 745; 1600 /dla dzieci/; 1730.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 830; 1650/dla dzieci/; 1730. W tym dniu udamy sie z posługą sakramentalną do chorych.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 800 i o godz. 1730

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1700.

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Zachęcamy do przekazywania 1% swoich zeznań podatkowych na stowarzyszenia działające w naszym dziele salezjańskim, czyli Salos i Oratorium. Numery KRS dostępne na stronach internetowych

5. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Rzymu i innych miejsc św. proszone są o kontakt celem uzupełnienia dokumentów i dokonania wpłaty zaliczki.

6. W sobotę 11 marca w godzinach od 1000 do 1400 w Oratorium będzie można bezpłatnie rozliczyć zeznania podatkowe PIT a tym samym przekazując 1%  na rzecz Oratorium.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 zostaną poświęcone krzyże dzieciom które w tym roku szkolnym przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła tak na tace jak również na konto. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych modlitwach.

9. Modlitwa do Michała Archanioła w intencji Rodzin, Kościoła i Ojczyzny.