Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017 r.

1. Dzisiaj przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo przy ołtarzu Matki Bożej.
2. W Częstochowie odbywa się 33. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
3. Dzisiaj przypada Niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu.
4. W tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek: wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
- we wtorek: święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.
- w środę: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapana.
- w czwartek: wspomnienie św. Wacława, męczennika.
- w piątek: święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
- w sobotę: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła i w ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży.
5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się październik, miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy do modlitwy całymi rodzinami. Nabożeństwa w niedziele odbywać się będą o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 17.30. Procesja różańcowa odbędzie się 8 października.
6. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania swoje spotkania, będzie mieć z ks. Tomaszem Pańczyszynem SDB. Spotkania będą się odbywać po mszy św. o godz. 10.00.
7. Rodziców dzieci, które będą przygotowywać się do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w kościele, w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Poświęcenie różańców będzie miało miejsce 8 października na mszy św. o godz. 11.30.
8. Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę.
9. W tym tygodniu zmarła: + Teresa Śnieżek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
10. Pozostałe informacje znajdują się na stoliku w tyle kościoła przy prasie katolickiej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017 r.

1. Obchodzimy dzisiaj zewnętrzną Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Adama Paszka SDB, który głosi kazania.
2. W tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek: Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika. W tym dniu o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników placówek szkolnych. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. Andrzej Gołębiowski SDB z Krakowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- w środę: wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników.
- w czwartek: Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
- w sobotę: wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, kapłan.
3. Trwa nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą odprawiamy po Mszy św. o godz. 18.00.
4. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania swoje spotkania, będzie mieć z ks. Tomaszem Pańczyszynem SDB. Spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00. Telefon kontaktowy do ks. Tomasza: 517033503.
5. Rodzice dzieci, które będą przygotowywać się do I Komunii Świętej proszeni są o odebranie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej deklaracji, które prosimy o dostarczenie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30.
6. Jest organizowana Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniu 6 października br. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt 60 zł.
7. Spotkanie ORATORIUM w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Zmarli w tym tygodniu: Jan Skowron, Henryka Gajos i Ryszard Bracha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
9. Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2017 r.

1. W tygodniu wspominamy:
- we wtorek: wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy.
- w piątek: Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na każdej Mszy św. zgodnie z życzeniem Księży Biskupów zostanie dokonany „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. Matka Boża w Fatimie prosiła, aby powierzyć się Jej szczególnej opiece. Uczyńmy to uczestnicząc licznie na każdej Mszy św.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się liczne, święte i wytrwałe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Ogarniamy modlitwą wszystkich kapłanów pochodzących i pracujących z naszej parafii. Serdeczną modlitwą ogarniamy Liturgiczną Służbę, Scholę wraz z rodzinami. Po Eucharystii ksiądz Jerzy zaprasza rodziców na krótkie informacyjno-porządkowe spotkanie. Natomiast w sobotę o godzinie 6.00 rano ministranci wyjeżdżają do Rzeszowa na uroczystość ślubów wieczystych kleryka Pawła Bróża.
3. W czwartek, od Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbywać się będzie Jerycho Różańcowe, które się zakończy w piątek Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału szczególnie Żywy Różaniec, Grupy Modlitewne i wszystkich, którym są drogie intencje:
• Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata.
• O łaskę wiary dla narodów Europy i o powstrzymanie zła.
• Wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli.
• O nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski.
• O obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu.
• O odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny.
4. Rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Naszymi modlitwami ogarnijmy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty, aby owocem wszelkiego trudu było umocnienie wiary, nadziei i miłości młodego pokolenia Polaków dla chwały Boga i dobra Polski.
5. Tradycyjnie już, przed Uroczystością Odpustową PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, w sobotę 9 września zapraszamy na Drogę Krzyżową z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą świętą o godz.8.00 w naszej świątyni. O godzinie 12.00 nabożeństwo w kaplicy Świętego Krzyża, ucałowanie relikwii i powrót około 13.30. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Są jeszcze wolne miejsca.
6. Od dzisiaj, wznawiamy odprawianie Mszy Świętej o godzinie 16.00.
7. Również urzędowanie kancelarii parafialnej po miesiącach wakacyjnych odbywać się będzie w godzinach: w poniedziałek i czwartek od 15.00 do 17.00; we wtorek i piątek od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.
8. SL SALOS Cortile Kielce – ogłasza zapisy do sekcji siatkówki dla dziewcząt i chłopców od I klasy szkoły podstawowej do I klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej SALOS-u.
9. Dzisiaj przed kościołem zbierane będą ofiary na wsparcie poszkodowanych w nawałnicach jakie przeszły nad północną Polską.
10. Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27.08.2017 r.

1. W tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek: wspomnienie obowiązkowe świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
- we wtorek: wspomnienie obowiązkowe Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.
- w czwartek: w ostatni dzień miesiąca wspominamy świętego Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży.
- w piątek: wspomnienie Błogosławionej Bronisławy, dziewicy.
2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej nowych duszpasterzy: księdza Roberta Wróblewskiego, księdza Krzysztofa Pyzika, księdza Tomasza Pańczyszyna i kleryka Macieja Sokolskiego, życzymy im aby posługa duszpastersko-młodzieżowa przynosiła bogate owoce w pracy salezjańskiej.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu o godz. 6.45, 7.45, dla dzieci od 16.00 i Msza Święta dla nich o 16.30 oraz od 17.30. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych.
4. W pierwszą sobotę miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 8.00 i 18.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
5. Ksiądz Jerzy bardzo serdecznie zaprasza w sobotę 2 września ministrantów, lektorów, rodziców, opiekunów i przyjaciół na braterskie spotkanie do oratorium przy ulicy Górniczej. W planie: grillowanie, wspomnienia z wakacji w Jastrzębiej Górze –„PRZEŻYJ TO JESZCZE RAZ”, oraz omówienie planu pracy na rozpoczynający się nowy rok liturgiczny. Bardzo serdecznie zapraszamy.
6. Tradycyjnie już, przed Uroczystością Odpustową PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, w sobotę 9 września zapraszamy na Drogę Krzyżową z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą świętą o godz.8.00 w naszej świątyni. O godzinie 12.00 nabożeństwo w kaplicy Świętego Krzyża, ucałowanie relikwii i powrót około 13.30. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
7. Od przyszłej niedzieli, wznawiamy odprawianie Mszy Świętej o godzinie 16.oo. Również urzędowanie kancelarii parafialnej w ustalonych godzinach: W poniedziałek i czwartek od 15.00do 17.00 i we wtorek i piątek od 10.00-12.00 i od 15.00 do 17.00
8. W sobotę 2 września br. odbędzie się spotkanie Kieleckiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 w naszym kościele. Zapraszamy pielgrzymów z naszej parafii a szczególnie z grupy zielono-biało-złotej.
9. SL SALOS Cortile Kielce – ogłasza zapisy do sekcji siatkówki dla dziewcząt i chłopców od I klasy szkoły podstawowej do I klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej SALOS-u.