Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela zwykła 14.01.2018

1) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy gościć Chór Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP z Zagnańska. Po Mszy św. koncert kolęd.
2) Dzisiaj odbędzie się spotkanie opłatkowego członków i sympatyków Radia Maryja z udziałem Ojca z Torunia.  Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 16.00, a po jej zakończeniu wysłuchamy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Ministrantów – Seniorów.
3) Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Byłych Oratorianów na wspólnym kolędowaniu w Oratorium.
4) Trwa wizyta duszpasterska – kolęda.
5) W Liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Antoniego, opata; w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w przyszłą niedzielę św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. W tym dniu modlimy się za Bacie i za Dziadków.
6) W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy gościć  Chór z Parafii Garnizonowej pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy św. koncert charytatywny dla pogorzelców z Samsonowa – Piechotne tj. rodziny Państwa Purtaków, którym w październiku ubiegłego roku doszczętnie spłonął dom rodzinny. Już dzisiaj możemy włączyć się w to dzieło składając ofiarę do puszek.
7) Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegorocznym hasłem są słowa: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6) wyjęte z pieśni Mojżesza i śpiewanej na cześć Boga po wyprowadzeniu Izraela z niewoli egipskiej.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
9) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Józef Suchogórski i Stanisław Wilkoński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Chrztu Pańskiego
07.01.2018 r.

1) W Liturgii Kościoła obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Od jutra w Liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.
2) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
3) Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. W przedsionku kościoła jest wywieszony rozkład kolędy. Dziękujemy za życzliwość i troskę o dobro parafii. Dziękujemy również za składane ofiary. Bóg zapłać.
4) W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy gościć Chór Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP z Zagnańska. Po Mszy św. koncert kolęd.
5) Również w przyszłą niedzielę  odbędzie się spotkania opłatkowego członków i sympatyków Radia Maryja z udziałem Ojca z Torunia.  Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 16.00, a po jej zakończeniu wysłuchamy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Ministrantów -Seniorów wprowadzającego w klimat dzielenia się opłatkiem.
6) Są jeszcze do nabycia bilety na widowisko Betlejem w Kielcach w dniu 20 stycznia br. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje u kl. Macieja Sokalskiego SDB.
7) Kolędowanie dla Rodziny Purtaków. Pożar zabrał im dom. 21 stycznia 2018 r. w naszym kościele po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert Chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski.
8) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Władysław Maruszak, Seweryna Adwent, Henryk Podgórski i Krystyna Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
9) Dziękujemy za składane ofiary na tace, do kopert, na konto bankowe naszej parafii. Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
31.12.2017 r.

1) W Liturgii Kościoła obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić za Małżeństwa, które obchodzą swoje kolejne jubileusze. Chcemy dziękować za dar Sakramentu Małżeństwa i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 chcemy dziękować Panu Bogu za dary otrzymane w mijającym 2017 roku i prosić o Boże łaski w Nowym Roku.
2) W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedziele.
3) We wtorek wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
4) W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
5)  W czwartek I Czwartek Miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji Liturgicznej Służby i ich rodzin.
6) W piątek I Piątek miesiąca z modlitwą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu odwiedziny chorych.
7) W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu modlimy się za Dzieło Misyjne Kościoła. Taca przeznaczona będzie na cele misji.
8) W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne.
9) Wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym wspierając tym samym działalność Oratorium Świętokrzyskiego z serca dziękujemy. Zebranych zostało 2000 zł. W tym miejscu warto wspomnieć słowa św. Pawła Apostoła z Listu do Koryntian: „Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2Kor 9,7).
10) Są do nabycia bilety na widowisko Betlejem w Kielcach w dniu 20 stycznia br. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje u kl. Macieja Sokalskiego SDB.
11) Informacje o kolędzie są umieszczone w przedsionku kościoła.
12) Kolędowanie dla Rodziny Purtaków. Pożar zabrał im dom. 21 stycznia 2018 r. w naszym kościele po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert Chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski.
13) Bóg zapłać za składane ofiary na tace, do kopert, na konto bankowe naszej parafii, a także z racji kolędy.

Kandydaci do Bierzmowania – Kalendarium spotkań
03.01.2018 (środa) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas siódmych
04.01.2018 (czwartek) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas drugich gimnazjum
08.01.2018 (poniedziałek) godz. 16.00 – spotkanie grupy IV – animatorka Kasia Synowiec
09.01.2018 (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie grupy II – animatorka Kinga Majka
10.01.2018 (środa) godz. 16.00 – spotkanie grupy III – animatorka Klaudia Wrębiakowska
11.01.2018 (czwartek) godz. 16.00 – spotkanie grupy I – animatorka Sylwia Słowik i grupy V – animatorka Wanessa Pająk
07.01.2017 (niedziela) po Mszy św. o godz. 10.00 – spotkanie dla rodziców kandydatów
24.01.2018 (środa) – spotkanie u Sióstr Dominikanek, ul. Karczówkowska 15  grupy I, II, III godz. 18.00
25.01.2018 (czwartek) – spotkanie u Sióstr Dominikanek, ul. Karczówkowska 15  grupy IV i V godz. 18.00

Informacje ogólne:
1) W poczuciu odpowiedzialności za formację dzieci INDEX podpisują RODZICE (Msze św.)
2) Kandydaci przystępują CO MIESIĄC do Sakramentu Pokuty i Pojednania (podpis)
3) Do końca stycznia dostarczamy brakujące dokumenty (zgoda, akt chrztu, świadek)
4) Indeksy: „Pomocnik bierzmowanego”, (kl. druga gimnazjum) i „Niezbędnik bierzmowanego” (kl. siódma SP)
5) Kandydaci zdaję „Katechizm bierzmowanych” zawarty w INDEKSACH.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu – WIGILIA – 24.12.2017 r.

1) W Liturgii Kościoła obchodzimy przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, a zarazem Wigilię. Zadbajmy, aby rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole stało się okazją do pielęgnowania religijnego charakteru tego wydarzenia. Pomocą niech będzie tekst modlitwy przy wigilijnym stole, jaki możemy znaleźć z wydrukowanymi ogłoszeniami, które znajdziemy w tyle kościoła. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Taca na tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. O godz. 23.30 odprawimy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Spowiedź dzisiaj: na każdej Mszy św. i przed Pasterką od godz. 23.00 do 23.50.
2) W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Celebrujemy misterium Bożej Miłości względem każdego z nas. Jezus Chrystus – Emmanuel – Bóg z nami, chce zagościć w naszych sercach i w naszych rodzinach. Zaprośmy Jezusa do naszego życia. Msze św. jak w niedziele.
3) We wtorek obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. jak w niedziele. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
4) W środę obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Jan Piotrowski.
5)  W czwartek obchodzimy święto Świętych Młodzianków Męczenników. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.
6) W sobotę 30 grudnia br. o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Parafian w mijającym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7) W niedzielę 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić za Małżeństwa, które obchodzą swoje kolejne jubileusze. Chcemy dziękować za dar Sakramentu Małżeństwa i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 chcemy dziękować Panu Bogu za dary otrzymane w mijającym 2017 roku i prosić o Boże łaski w Nowym Roku.
8) Parafialny Zespół Caritas, serdeczne dziękuje, za wszystkie ofiary składane na rzecz potrzebujących w ciągu całego roku. Osoby, które otrzymały świąteczne paczki, dziękują za serce i dobra materialne. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom życzymy pięknych, błogosławionych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.
9) Serdeczne podziękowanie za pomoc w strojeniu kościoła: Pani Stanisławie Świtoń, Panu Józefowi Synowcowi wraz z Synem, Panu Stanisławowi Pieronkowi, Kl. Maciejowi Sokalskiemu SDB oraz Panu Tomaszowi Socha i osobom współpracującym. Bóg zapłać.
10) Od czwartku rozpocznie się kolęda – wizyta duszpasterska. Informacja na temat kolędy umieszczona jest na stronie internetowej i ogłoszeniach wydrukowanych, które znajdują się w tyle kościoła.
11) Są do nabycia bilety na widowisko Betlejem w Kielcach w dniu 20 stycznia br. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje u kl. Macieja Sokalskiego SDB.
12) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Są do nabycia świece Caritasu.
13) Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł i Niedzieli w cenie 10 zł.
14) W minionym tygodniu zmarli: Franciszek Kowalik, Aniela Buchcic i Tosia Ściwiarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Pana, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu 17.12.2017 r.

1) Dzisiaj, w III Niedzielę Adwentu – Gaudete, gościmy Ks. Andrzeja Polichta SDB wraz z Młodzieżą, który przybliżą nam temat: Czy warto miłować?
2) Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 17.30.
3) Zapraszamy do licznego udziału w Roratach i w Nowennie do Dzieciątka Jezus o godz. 6.00 oraz w Nowennie do Matki  Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą odprawiamy na Mszach św. o godz. 18.00.
4) Dziękujemy za hojne dary złożone na święta Bożego Narodzenia dla potrzebujących pomocy. Bóg zapłać.
5) Dzisiaj w naszym kościele odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wzorem lat ubiegłych można zakupić ręcznie robione dzieła, które ozdobią stoły wigilijne w naszych domach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe naszego Oratorium, a przede wszystkim na opał. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne Bóg zapłać.
6) We wtorek przed południem odwiedzimy chorych, którzy nie korzystają z I Piątków miesiąca. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku wieczora.
7) Również we wtorek od godz. 8.30 będziemy stroić kościół na Święta. Zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu szopki i ubierania choinek.
8) Okazja do spowiedzi: na każdej Mszy św. W piątek i sobotę od 6.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00.
9) W najbliższą niedzielę, 24 grudnia przeżywać będziemy Wigilię. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po południu nie będzie Mszy św. Zapraszamy do udziału w Pasterce o godz. 24.00. O godz. 23.40 odprawimy ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus.
10) Ostateczny termin zgłaszania się kandydatów do Bierzmowania mija z dniem 24 grudnia br.
11) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
11) W minionym tygodniu zmarli: Zbigniew Cioroch, Adam Wieczorek, Sabina Andrzejczyk i Józef Batorski. Wieczny odpoczynek racz im dać Pana, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

1) Dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu gościmy Ks. Franciszka Janygę SDB, który przybliży nam temat: Czy warto ufać? Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w sali teatralnej Oratorium odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania,
2) W tygodniu obchodzimy:
- w środę: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; W tym dniu przypada 36 rocznica tragicznych wydarzeń stanu wojennego. Pamiętajmy w tym dniu w intencji ofiar stanu wojennego oraz za Ojczyznę;
- w czwartek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;
3) Od piątku rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a od soboty Nowennę do Dzieciątka Jezus.
4) Dziękujemy za dary już złożone na święta Bożego Narodzenia dla potrzebujących pomocy. Prosimy o przygotowanie paczek do 12 grudnia. Paczki będą wydawane 14 i 15 grudnia 2017.
5) W przyszłą niedzielę, tj. 17 grudnia, w naszym kościele odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wzorem lat ubiegłych będzie można zakupić ręcznie robione dzieła, które ozdobią stoły wigilijne w naszych domach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele statutowe naszego Oratorium, a przede wszystkim na opał. Wszystkim uczestnikom już dzisiaj składamy serdeczne – Bóg zapłać.
6) Jak co roku w niedzielę Świętej Rodziny obchodzić będziemy jubileusz małżeństw. W zaproszeniach rozesłanych pojawił się błąd w dacie. Zamiast 31 grudnia podane jest 30, a to jest sobota. Przepraszamy za zaistniałą pomyłkę i zapraszamy wszystkich jubilatów na Mszę św. na godz. 13 oczywiście w niedzielę 31 grudnia.
7) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
8) W minionym tygodniu zmarli: Barbara Wilkońska, Anna Garbacz, Władysław Zapała, Jan Stanisław Kotowski, Apolonia Wilczyńska, Julian Pela i Józef Sławski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

1) Dzisiaj rozpoczynamy Adwentu – radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszych rozważaniach podejmujemy temat wiary z zapytaniem, czy warto wierzyć? W II Niedzielę Adwentu będziemy gościć Ks. Franciszka Janygę SDB, który przybliży nam temat: Czy warto ufać? W III Niedziele Adwentu Ks. Andrzej Policht SDB przybliży temat: Czy warto kochać? Zapraszamy do wspólnej refleksji, aby dobrze przygotować się na spotkanie z Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem.
2) W tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
- w środę: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
- w czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła oraz I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to również dzień modlitw w intencji Liturgiczne Służby i ich rodzin. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie w zakrystii;
- w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP do której przygotowujemy się przez Nowennę. O godz. 12.00 Msza św. w godzinie łaski, a na Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa we Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej i Jej Czcicieli, z obrzędem palenia listów do Matki Bożej.
3) Dziękując za hojne dary w ubiegłym roku, jak co roku na święta Bożego Narodzenia parafialny Zespół Caritas prosi o przygotowanie paczek dla potrzebujących pomocy. Paczki prosimy przygotować do 12 grudnia, które będą wydawane 14 i 15 grudnia 2017. Wyrażamy serdeczne podziękowania w imieniu potrzebujących. Bóg zapłać.
4) Młodzież, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania po złożeniu wypełnionych deklaracji swoje pierwsze spotkanie będzie mała w sali teatralnej Oratorium w najbliższą środę o godz. 18.30. Rodzie młodzieży swoje spotkanie będą mieli w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali teatralne Oratorium.
5) Jak co roku w niedzielę Świętej Rodziny obchodzić będziemy jubileusz małżeństw. W zaproszeniach rozesłanych pojawił się błąd w dacie. Zamiast 31 grudnia podane jest 30, a to jest sobota. Przepraszamy za zaistniałą pomyłkę i zapraszamy wszystkich jubilatów na Mszę św. na godz. 13 oczywiście w niedzielę 31 grudnia.
6) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek.
7) W minionym tygodniu zmarli: Andrzej Skrzynecki i Anna Sobieraj-Sikora. Wieczny odpoczynek racz im dać Pana, a światłość wiekuista niechaj im świeci.