Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018

1) Dzisiaj Niedziela Biblijna i inauguracja X Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 21 kwietnia. Zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Rozpoczniemy miesięczną Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
2) W najbliższy wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Robert Wróblewski. Zapraszamy na Mszę Święto o godz. 18.00, by wypraszać potrzebne łaski dla Solenizanta.
3) W środę  20. rocznica sakry biskupiej Ks. Bpa Mariana Florczyka.
4). W czwartek rocznica wyboru papieża seniora Benedykta XVI.
5) Serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne w Oratorium dla Młodzieży gimnazjalnej: soboty o godz. 16.00; dla Młodzieży szkół średnich i studentów środy o godz. 18.00.
6) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
7) W przyszłą niedzielę Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy mieli okazję wesprzeć Łukasza Synowca, który odczytując Boże zaproszenie podjął inicjatywę wolontariatu w salezjańskim ośrodku w Limie, w dalekim Peru. Przed każdą Mszą Świętą będzie krótki film, a po każdej Mszy Świętej zbierane będą ofiary do puszek na wparcie tego dzieła. O co serdecznie prosimy.
8) W dniach od 1 do 3 maja br., w Krakowie odbywać się będą Savionalia – Inspektorialne Święto Młodych. Zapraszamy Młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Zapisy w biurze Oratorium przy ul. 1 Maja 57 do końca tego tygodnia.
9) W ostatnich tygodniach prowadzona jest kampania szkalująca dobre imię wielu publicznych osób, wśród nich Ojca Tadeusza Rydzyka, Redemptorystę. W dniu dzisiejszym jest możliwość złożenia protestu w obronie założyciela Radia Maryja.
10) Bardzo serdecznie dziękujemy za prace porządkowe wokół kościoła i terenów przyległych Parafiankom, które z poświęceniem i troską poświęciły czas i siły, aby było czysto i schludnie. Bóg zapłać.
11) W minionym tygodniu zmarł z naszej wspólnoty parafialnej: Marian Ślusarczyk, Zbigniew Niewiadomski, Eugenia Karczewska i Halina Tokarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Miłosierdzia Bożego 08.04.2018

1) Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary dla potrzebujących. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Mieszka I.
2) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają Pismo św.
3) Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czasie nabożeństwa Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
4) W poniedziałek obchodzimy Święto Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
5) W przyszłą niedzielę odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Niedzielę Biblijną będzie jednocześnie inauguracją X Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 21 kwietnia. Pomysłodawcą obydwu wydarzeń jest ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II.
6) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
7) W minionym tygodniu zmarł z naszej wspólnoty parafialnej: Andrzej Majkowski oraz Teodora Bartocha, mama ks. Dariusza Bartochy SDB. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
8) Teatr 1EDEN Oratorium Świętokrzyskiego zaprasza w sentymentalną podróż do świata finezyjnego humoru, „szabasowych świec”, a nade wszystko ludzi i miejsc, którzy przeminęli już na wieki.  „Aj waj, ale u Was ceny”, bo tak zatytułowana jest podróż, to zlepek kilkudziesięciu szmoncesów Horacego Safrina, które stały się podwaliną do stworzenia adaptacji scenicznej humoru, anegdot i przysłów żydowskich zebranych przez Niego w dwu wieczorach „Przy szabasowych świecach”. Spektakl zatem jest „żywym źródłem humoru żydowskiego, które, podobnie jak serce ludzkie, przestało bić na zawsze”.
Do wspomnianego świata zabiorą: Edyta Duda, Julia Dąbrowska, Michalina Ludwinek oraz Jakub Maj. Zapraszamy 14 kwietnia o godz. 18:00 do siedziby Teatru 1EDEN przy ul. 1-go Maja 57 w Kielcach.
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Jarek-Matla.
PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY Kwiecień 2018
Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.
Intencja parafialna: Aby wiara w Zmartwychwstanie Pana Jezusa wzrastała i pomagała w codziennym życiu naszych rodzin.

BIERZMOWANI – harmonogram KWIECIEŃ 2018

9.04 (poniedziałek) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas 7 – grupa 1 (Michasia Ludwinek)
godz. 16.00 – spotkanie w Kościele
godz. 17.00 – praca w grupie w Oratorium
10.04 (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas 7 – grupa 2
(Dawid Albowicz)
godz. 16.00 – spotkanie w Kościele
godz. 17.00 – praca w grupie w Oratorium
11.04 (środa) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas II Gimnazjum
16.04 (poniedziałek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w ORATORIUM dla II klasy Gimnazjum (grupa 4 – Kasia Synowiec)
17.04 (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w ORATORIUM dla II klasy Gimnazjum (grupa 2 – Kinga Majka)
18.04 (środa) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w ORATORIUM dla II klasy Gimnazjum (grupa 3 – Klaudia Wrębiakowska)
19.04 (czwartek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w ORATORIUM dla II klasy Gimnazjum (grupa 1 – Sylwia Słowik)
20.04 (piątek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w ORATORIUM dla II klasy Gimnazjum (grupa 5 – Wanessa Pająk)

15.04 (niedziela)  – spotkanie dla RODZICÓW kandydatów po Mszy św. o godz. 13.00.
23.04 (PONIEDZIAŁEK) godz. 18.00 – spotkanie dla grup I, II, III, IV, V parafia – sanktuarium św. Józefa robotnika, ul. Turystyczna 3
Informacje ogólne
Bardzo prosimy wszystkich uczniów klas II gimnazjum o jak najszybsze dostarczenie niezbędnych dokumentów.

Dnia 1 kwietnia 2018 roku, w wieku 78 lat odeszła do Pana Śp. Teodora Bartocha mama księdza Dariusza Bartochy SDB. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w środę 4 kwietnia 2018 roku o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Kielcach, ul. Urzędnicza 3. Ok. godz. 13.30 ceremonie pogrzebowe na cmentarzu parafialnym w Lisowie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018

1) Przeżyliśmy piękne dni Triduum Sacrum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania. Kapłanom, Liturgicznej Służbie wraz z Ks. Jerzym, Dk. Łukaszem, Klerykami Maciejem i Grzegorzem. Pani Stanisławie za trud przygotowania Ciemnicy i Bożego Grobu wraz z Panem Józefem, Panu  Stanisławowi, Panu Henrykowi. Młodzieży za dekoracje do Bożego Grobu i piękne czuwania modlitewne pod przewodnictwem Ks. Tomasza i Ks. Krzysztofa. Młodzieży z klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Wszystkim uczestnikom za skupienie, serdeczną modlitwę i wyznanie wiary. Panu Jackowi Pawłowskiemu za prezent świąteczny, podstawę pod paschał. Serdeczne Bóg zapłać!
2) Jutro w Wielki Poniedziałek swoją modlitwą otaczamy uczelnie katolickie w Polsce, a szczególnie Katolicki Uniwersytet Lubelski. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby KUL. Msze św. jak w niedziele.
3) Przez najbliższy tydzień obchodzimy oktawę Wielkanocy. Każdy dzień oktawy obchodzimy jako uroczystości Pańskie, dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4) Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, w czasie której odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
5) W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Przed kościołem do puszek zbierane będą ofiary dla potrzebujących.
6) W nadchodzącym tygodniu odwiedzimy chorych. Informacja o odwiedzinach będzie przekazana bezpośrednio przez odwiedzających kapłanów.
7) Pragnę bardzo gorąco podziękować za możliwość przeprowadzenia kiermaszu świątecznego 18 marca. Zebrałyśmy wtedy 2214 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na potrzeby naszych wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego . Bardzo dziękujemy za życzliwość. Siostry Dominikanki.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
9) W minionym tygodniu zmarł z naszej wspólnoty parafialnej: Henryk Kosior. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa 25.03.2018

1) Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
2) Przed nami Wielki Tydzień i Triduum Sacrum. Zechciejmy przeżyć ten czas w duchu wiary i wdzięczności Bogu za Jego miłosierdzie i dobroć. Zapraszamy na nabożeństwa, które pomogą nam kroczyć razem z Jezusem Chrystusem drogami zbawienia.
3) Podczas Triduum Sacrum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki: w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”; w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego; w Wielką Sobotę – udział w nabożeństwie Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń Chrztu św.
4) W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin o godz. 7.00.
5) W najbliższym tygodniu odwiedzimy chorych, którzy nie korzystają z I Piątków miesiąca. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku wieczora.
6) W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie.
7) Od Wielkiego Piątku zapraszamy na Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, w czasie której będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. W dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na Światowe Dni Młodzieży.
9) W minionym tygodniu zmarł z naszej wspólnoty parafialnej: Wojciech Domagała. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

TRIDUUM SACRUM 2018

WIELKI PONIEDZIAŁEK
Spowiedź: od godz. 7.00 – 9.00 i 17.00 – 19.00
WIELKI WTOREK
Spowiedź: od godz. 7.00 – 9.00 i 17.00 – 19.00
WIELKA ŚRODA
Spowiedź: od godz. 7.00 – 9.00 i 17.00 – 19.00
WIELKI CZWARTEK
Spowiedź: od godz. 7.30 – 9.30
LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ GODZ. 18.00
Adoracja do godz. 24.00
WIELKI PIĄTEK
Adoracja od godz. 7.00 – 24.00
Spowiedź: od godz. 7.30 – 13.00; 20.30 – 24.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00
Droga Krzyżowa godz. 17.15
LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ GODZ. 18.00
WIELKA SOBOTA
Adoracja od godz. 7.00 – 19.50
Spowiedź: od godz. 7.30 – 13.00
Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do13.00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00
LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ GODZ. 20.00 (przynosimy świece) Zakończenie procesją rezurekcyjną.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msze św. GODZ.: 6.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 16.00; 18.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018

1) Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
2) W poniedziałek, 19 marca, obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Polecajmy Św. Józefowi nasze rodziny, a szczególnie mężów i ojców, o wierność powołaniu i o odwagę do świadczenia o Bogu. Uroczystości odpustowe w: Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin przy ul. Turystycznej 3 i w Zagnańsku.
3) Droga Krzyżowa, w piątek o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30.
4) W sobotę 24 marca obchodzimy miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
5) W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową. Poświęceni palm na każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 11.30 poświęcenie palm przy grocie Matki Bożej i procesja do kościoła. Zapraszamy rodziców z dziećmi do licznego udziału.
6) Siostry Dominikanki, które prowadzą w Kielcach przy ul. Karczówkowskiej Specjalny Ośrodek Wychowawczy dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie zapraszają  dzisiaj na kiermasz świąteczny. Są sprzedawane stroiki świąteczne, baranki gipsowe  i inne ciekawe drobiazgi , a także coś na pokrzepienie ciała. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na potrzeby dzieci niepełnosprawnych między innymi na wyjazd terapeutyczno-wypoczynkowy.
7) Rozliczenie PIT 11, z przekazaniem 1% podatku na działalność statutową Oratorium Świętokrzyskiego, w soboty, 24 marca i 14 kwietnia, w godzinach od  9.00 do 13.00, w Oratorium przy ul. 1 Maja 57.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. W dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę do puszek zbierane będą ofiary na Światowe Dni Młodzieży.
9) W minionym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: Aleksander Margas, Helena Czarnecka, Stanisława Żmudzińska oraz Marcel Chojnacki i Klara Olejnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018

1) Zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy Ks. Tadeuszowi Augustynowi SDB za posługę słowa. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w czasie rekolekcji. Serdeczne Bóg zapłać.
2) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
3) Droga Krzyżowa, w piątek o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30.
4) Trwa Nowenna do św. Józefa przed Uroczystością, która będzie miała miejsce 19 marca.
5) Serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne w Oratorium dla Młodzieży gimnazjalnej: soboty o godz. 16.00; dla Młodzieży szkół średnich i studentów środy o godz. 18.00.
6) Rozkład spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania jest umieszczony na stronie www.parafia.salezjanie.kielce.pl
7) Spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych – godz. 19.00:
13 marca – wtorek – Grupa I – Sz. P. nr 5 kal. III A i B
16 marca – piątek – Grupa IV – Sz. P. nr 11 kl. III B i C
8) Siostry Dominikanki, które prowadzą w Kielcach przy ul. Karczówkowskiej Specjalny Ośrodek Wychowawczy dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie zapraszają  18 marca na kiermasz świąteczny. Będą sprzedawane stroiki świąteczne, baranki gipsowe  i inne ciekawe drobiazgi, a także coś na pokrzepienie ciała. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na potrzeby dzieci niepełnosprawnych między innymi na wyjazd terapeutyczno-wypoczynkowy.
9) Rozliczenie PIT 11, z przekazaniem 1% podatku na działalność statutową Oratorium Świętokrzyskiego, w soboty, 24 marca i 14 kwietnia, w godzinach od  9.00 do 13.00, w Oratorium przy ul. 1 Maja 57.
10) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. W przyszłym tygodniu zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018

1) Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je Ks. Tadeusz Augustyn SDB, proboszcz Parafii w Pogrzebieniu. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., a o godz. 17.00 kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach.
2) Rozkład rekolekcji na pozostałe dni umieszczony jest na ogłoszeniach drukowanych. Pośród swoich zajęć i obowiązków postarajmy się tak zorganizować czas, aby owocnie przeżyć Rekolekcje. W środę na zakończenie rekolekcji zbierane będą ofiary tacę jako forma podziękowania Księdzu Rekolekcjoniście.
3) Zapraszamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej, w piątek o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30.
4) Od soboty 10 marca br. rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa przed Uroczystością, która będzie miała miejsce 19 marca.
5) Serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne: Młodzież gimnazjalną soboty o godz. 16.00 w Oratorium. Młodzież szkół średnich i studentów środy o godz. 19.00, w Oratorium.
6) Rozkład spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania jest umieszczony w wydrukowanych ogłoszeniach.
7) Spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych – godz. 19.00:
7 marca – środa – Grupa II – Sz. P. nr 5 kl. III C i D
8 marca – czwartek – Grupa III – Sz. P. nr 11 kl. III A i Peryferyjna
13 marca – wtorek – Grupa I – Sz. P. nr 5 kal. III A i B
16 marca – piątek – Grupa IV – Sz. P. nr 11 kl. III B i C
8) Trwają  zapisy na pielgrzymki do Wilna, do 17 marca br. Więcej informacji u ks. Jerzego.
9) Rozliczenie PIT 11, z przekazaniem 1% podatku na działalność statutową Oratorium Świętokrzyskiego, w soboty, 10 i 24 marca oraz 14 kwietnia, w godzinach od  9.00 do 13.00, w Oratorium przy ul. 1 Maja 57.
10) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary przez Zespół Charytatywny dla potrzebujących.
11) W minionym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: Stanisława Cecko i Irena Stokowiecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

BIERZMOWANI – harmonogram spotkań – marzec 2018
6.03 (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas 7 – grupa 1 (Michasia Ludwinek)
godz. 16.00 – spotkanie w Kościele
godz. 17.00 – praca w grupie w Oratorium
7.03 (środa) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas II Gimnazjum
8.03 (czwartek) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas 7 – grupa 2 (Dawid Albowicz)
godz. 16.00 – spotkanie w Kościele
godz. 17.00 – praca w grupie w Oratorium

12.03 (poniedziałek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w KOŚCIELE dla II klasy Gimnazjum (grupa 4 – Kasia Synowiec)
13.03 (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w KOŚCIELE dla II klasy Gimnazjum (grupa 2 – Kinga Majka)
14.03 (środa) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w KOŚCIELE dla II klasy Gimnazjum (grupa 3 – Klaudia Wrębiakowska)
15.03 (czwartek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w KOŚCIELE dla II klasy Gimnazjum (grupa 1 – Sylwia Słowik)
16.03 (piątek) godz. 16.00 – spotkanie w grupie w KOŚCIELE dla II klasy Gimnazjum (grupa 5 – Wanessa Pająk)

18.03 (niedziela)  – spotkanie dla RODZICÓW kandydatów po Mszy św. o godz. 13.00. W sposób szczególny prosimy o obecność rodziców klas gimnazjalnych.
20.03 (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie dla grup I, II, III Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Mieszka I 48c
21.03 (środa) godz. 16.00 – spotkanie dla grup IV, V Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Mieszka I 48c

Informacje ogólne
Na niedzielnym spotkaniu rodziców (18.03) będą omawiane najważniejsze  zagadnienia związane z przebiegiem liturgii sakramentu bierzmowania. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich rodziców klas

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018

1) Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
2) Zakończyły się ferie zimowe. Wszystkim organizatorom i osobom wspierającym dziękujemy za trud i zaangażowanie. Serdeczne Bóg zapłać.
3) W nadchodzącym tygodniu przypadają: I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne oraz w intencji Służby Liturgicznej i rodzin lektorów i ministrantów; I Piątek miesiąca z modlitwą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przed południem odwiedziny chorych; I Sobota miesiąca z modlitwą zawierzenia i intencją zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu w naszej Parafii przebywać będą relikwie bł. BartoloLongo, Apostoła Różańca. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 8.00. Zakończenie na Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia o pełnych godzinach zapraszamy do modlitwy różańcowej w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, z ucałowaniem relikwii bł. Bartolo Longo.
4) Zapraszamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej, w piątek o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30.
5) W przyszłą niedzielę, 4 marca rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je Ks. Tadeusz Augustyn SDB, proboszcz Parafii w Pogrzebieniu. Rozkład rekolekcji dołączony jest do ogłoszeń wydrukowanych.
6) Serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne: Młodzież gimnazjalną, które odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 16.00 w Oratorium. Młodzież szkół średnich i studentów mają swoje spotkania w każdą środę o godz. 19.00, w Oratorium.
7) Od najbliższego piątku, 2 marca, przed kościołem zostanie umieszczona wystawa „Wybierz życie”. Jak nauczał św. Jana Paweł II: „Kościół musi głosi Ewangelię życia i z proroczą mocą występować otwarcie przeciw kulturze śmierci”.
8) Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd  do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej, 4 marca br., zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9) Trwają  zapisy na pielgrzymki do Wilna i Grecji. Biuro podróży wskazało ostateczny termin zapisu do Wina, do 17 marca br. Więcej informacji u ks. Jerzego.
10) Rozliczenie PIT 11, z przekazaniem 1% podatku na działalność statutową Oratorium Świętokrzyskiego, w sobotę, 10 marca br. w Oratorium przy ul. 1 Maja 57. Nr KRS 0000102124.
11) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na potrzeby misjonarzy. W niedzielę, 4 marca Zespół Charytatywny zbierał będzie do puszek ofiary dla potrzebujących.
12) Zostały odnowione kolejne naczynia liturgiczne. Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej za pokrycie kosztów tej inwestycji. Równocześnie informujemy, że Ks. Biskup Andrzej Kaleta udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii, 19 czerwca 2018 r. na Mszy św. o godz. 18.00.
13) W minionym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: Elżbieta Szewczyk i Elżbieta Zgutko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Program czuwania modlitewnego w I Sobotę miesiąca – 03.03.2018
8.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z kazaniem
9.00 –  Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec
10.00 – Różaniec – Tajemnice Radosne, ucałowanie relikwii
11.00 – Różaniec – Tajemnice Światła, ucałowanie relikwii
12.00 – Anioł Pański, Różaniec – Tajemnice Bolesne, ucałowanie relikwii
13.00 – Różaniec – Tajemnice Chwalebne, ucałowanie relikwii
14.00 – Różaniec – Tajemnice Radosne, ucałowanie Relikwii
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec – Tajemnice Światła , ucałowanie relikwii
16.00 – Różaniec – Tajemnice Bolesne, ucałowanie relikwii
17.00 – Różaniec – Tajemnice Chwalebne, ucałowanie relikwii
18.00 – Msza św. z kazaniem, ucałowanie relikwii
19.00 – Zakończenie czuwania

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”
REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE
W  PARAFII  ŚW.  KRZYŻA  W  KIELCACH
Rekolekcjonista: ks. Tadeusz Augustyn SDB

NIEDZIELA  – 4  MARCA  2018
6:30  Msza św. z nauką ogólną
8:30  Msza św. z nauką ogólną
10:00  Msza św. z nauką dla młodzieży
11:30  Msza św. z nauką dla dzieci
13:00  Msza św. z nauką ogólną
16:00  Msza św. z nauką ogólną
17:00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
18:00  Msza św. z nauką ogólną

PONIEDZIAŁEK  – 5  MARCA  2018
7:00  Msza św. z nauką ogólną
8:00  Msza św. z nauką ogólną
9:00 – 10:30 kl. I – IV    Szkoła Podstawowa
10:30 – 12:00 kl. V – VII Szkoła Podstawowa II i III Gimnazjum
12:00 – 13:30 kl. I – III    Liceum
18:00  Msza św. z nauką ogólną
20:30  Konferencja dla zapracowanych, Apel Jasnogórski

WTOREK  – 6  MARCA  2018
-  DZIEŃ  SPOWIEDZI  ŚW.  -
7:00  Msza św. z nauką ogólną
8:00  Msza św. z nauką ogólną
9:00 – 10:30 kl. I – IV    Szkoła Podstawowa
10:30 – 12:00 kl. V – VII Szkoła Podstawowa II i III Gimnazjum
12:00 – 13:30 kl. I – III    Liceum
18:00  Msza św. z nauką ogólną
19:30   DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII

ŚRODA  – 7  MARCA  2018
7:00  Msza św. z nauką ogólną
8:00  Msza św. z nauką ogólną
9:00 – 1030 kl. I – IV    Szkoła Podstawowa
10:30 – 1200 kl. V – VII Szkoła Podstawowa II i III Gimnazjum
12:00 – 1330 kl. I – III    Liceum
18:00  Msza św. z nauką ogólną
20:30  Konferencja dla zapracowanych, Apel  Jasnogórski

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018

1) Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00.
2) W czwartek obchodzimy Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W sobotę miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
3)Rozpoczyna się drugi tydzień ferii zimowych. W naszym  Oratorium Świętokrzyskim tym razem przy ul. 1 Maja 57 odbywa się półkolonia dla dzieci. Swoją półkolonie rozpoczynają też od poniedziałku w Oratorium na Górniczej   ministranci. Zapraszamy. Rozpoczęcie o godzinie. 10.00.
4) Zapraszamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej, w piątki o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30. Uczestnicząc w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5) Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd  do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej, 4 marca br. Koszy 45 zł. Wyjazd o godz. 12.30, a planowany powrót ok. godz. 19.30. zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
6) Trwają  zapisy na pielgrzymki do Wilna i Grecji. Biuro podróży wskazało ostateczny termin zapisu do Wina, do 17 marca br. Wynika to z wcześniejszej rezerwacji hoteli i dokonania przedpłaty. Więcej informacji u ks. Jerzego.
7) Wzorem lat ubiegłych można będzie rozliczyć PIT 11 przekazując 1% podatku na działalność statutową Oratorium Świętokrzyskiego. Zapraszamy chętnych w sobotę, 10 marca br. do naszego Oratorium przy ul. 1 Maja 57. Nr KRS 0000102124.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. W niedzielę 4 marca przed kościołem do puszek zbierane będą ofiary dla osób potrzebujących, przez Zespół Caritasu działającym przy naszej Parafii. Wydawanie artykułów odbędzie się 22 i 23 marca 2018 r.
9) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Mariusz Zieliński i Marian Kuchta. 16 lutego zmarła śp. Kazimiera Zdolińska, Mama ks. Sławomira Zdolińskiego SDB. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19 lutego o godz. 12.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kielcach, ul. Mieszka I 48. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz czwarty Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Krzyżu święty, nade wszystko”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek (2 marca 2018 r.) o godz. 20:00, Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej, ks. biskupa Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest o godz. 8:00 w sobotę (3 marca 2018 r.).

Spotkania modlitewne organizowane przez Rycerstwo Niepokalanej Diecezji kieleckiej:
1. Pielgrzymka Pokutna do Morawicy w dniu 10 marca 2018r.
2. Rekolekcje Maryjne od 16-18 marca 2018 r. w Skorzeszycach.

W najnowszej Niedzieli m.in.:
- Świadectwo z Cochabamby – rok po zabójstwie Heleny Kmieć
- Zofia Kossak – Szczucka – „antysemitka” ratująca Żydów
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Cierpiał jak Hiob – bp Czesław Kaczmarek
- Śladami Patronów – św. Franciszek i parafia o. kapucynów w Kielcach
W Gościu Niedzielnym m.in.:
- Korekta przepisów i dialog. Jak skutecznie bronić dobrego imienia Polski?
- Wielki Post z o. Pio – Weź udział w mojej Męce
- Jakim spowiednikiem był o. Pio
W dniach od 8 do 12 marca br. odbędzie się II Piesza Pielgrzymka Szlakiem Bł. Wincentego, Biskupa Krakowskiego, Cystersa w 800 rocznicę przybycia boso i pieszo z Krakowa do Jędrzejowa 1218 – 2018 A.D. Zgłoszenia: Tomasz Chudzik – tel. 784441383; Artur Jach – tel. 696086259

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela zwykła 11.02.2018

1) Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Wzywamy szczególnego wstawiennictwa NMP z Lourdes.
2) W najbliższą środę, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
3) Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Rozpoczyna się również Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Podejmując postanowienia wielkopostne zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.
4)Rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży życzymy radosnego wypoczynku. Są jeszcze wolne miejsca na półkolonii w Oratorium Świętokrzyskim przy ul. 1 maja 57.
5) Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz.: 8.30, 16.30 i 17.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
6) Od czwartku rozpoczniemy miesięczną Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
7) 4 marca jest planowany wyjazd do Krakowa na Mękę Pańską. Koszy 45 zł. Wyjazd o godz. 12.30, a planowany powrót ok. godz. 19.30. zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
9) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Mirosława Jędruszczak, Stanisława Nawacka, Roman Wierzchowski, Wiesława Chabik, Stefan Stefański i Leokadia Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela zwykła 04.02.2018

1) Dzisiaj na Mszy św.  o godz. 11.30 poświęcenie świec dla dzieci z drugich klas.
2) Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
3)W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy; we wtorek Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w sobotę wspomnienie św. Scholastyki dziewicy; w przyszłą niedzielę NMP Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorych.
4)Oratorium Świętokrzyskie w czasie ferii zimowych organizuje dwa turnusy półkolonii dla dzieci z terenu Kielc. Pierwszy turnus odbędzie się w Oratorium przy ul. Górniczej 64 w dniach od 12 do 16 lutego 2018 r. Drugi turnus w Oratorium przy ul. 1 Maja 57 w dniach od 19 do 23 lutego 2018 r. Karty zgłoszenia dostępne są w poszczególnych placówkach.
5)  4 marca jest planowany wyjazd do Krakowa na Mękę Pańską. Koszy 45 zł. Wyjazd o godz. 12.30, a planowany powrót ok. godz. 19.30. zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
6) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
7) W tym roku są planowane pielgrzymki: na Litwę w dniach: 7–11 maja 2018 r.; do Grecji szlakiem św. Pawła 17–25 września 2018 r. Szczegółowe informacje znajdziemy u ks. Jerzego Szkierta, na stronie internetowej parafii, w tyle kościoła.
8) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Helena Janik,  Zygmunt Dąbrowski i Anna Binek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela zwykła 28.01.2018

1) Dzisiaj gościmy ks. Jacka Krzemienia kapelana Katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”, który głosi kazania, a po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby tej Wspólnoty.
2) Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie prosimy o zgłoszenie informacji do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
3) W Liturgii Kościoła obchodzimy: w środę Uroczystość Św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie i wygłosi homilię ks.  dr Mirosław Cisowski, Dyrektor Duszpasterstwa Diecezji Kieleckiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całą Rodzinę Salezjańską. Spotkanie opłatkowe, podsumowanie kolędy i omówienie wakacji letnich dla Liturgicznej Służby po Mszy św.; w czwartek I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania i w intencji Liturgicznej Służby i ich rodzin. W tym dniu modlimy się za zmarłych Salezjanów; w piątek  Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Jest to również I Piątek miesiąca; w sobotę wspomnienie św. Błażeja i I Sobota miesiąca.
4) W najbliższym tygodniu odwiedzimy chorych. Kapłani poinformują o konkretnym dniu odwiedzin.
5)  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
6) Oratorium Świętokrzyski w czasie ferii zimowych organizuje dwa turnusy półkolonii dla dzieci z terenu Kielc. Pierwszy turnus odbędzie się w Oratorium przy ul. Górniczej 64 w dniach od 12 do 16 lutego 2018 r. Drugi turnus w Oratorium przy ul. 1 Maja 57 w dniach od 19 do 23 lutego 2018 r. Karty zgłoszenia dostępne są w poszczególnych placówkach.
7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Dla Rodziny Purtaków zostało zebrane 4081zł.
8) W tym roku są planowane pielgrzymki: na Litwę w dniach: 7–11 maja 2018 r.; do Grecji szlakiem św. Pawła 17–25 września 2018 r. Szczegółowe informacje znajdziemy u ks. Jerzego Szkierta, na stronie internetowej parafii, w tyle kościoła.
9) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Jan Synowiec, Stanisław Zapała i Jarosław Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej godz. 19.00:
Grupa I – Sz. P. nr 5 kal. III A – (wtorek 6 lutego)
Grupa II – Sz. P. nr 5 kl. III B i C – (środa 7 lutego)
Grupa III – Sz. P. nr 11 kl. III A i Peryferyjna – (czwartek 8 lutego)
Grupa IV – Sz. P. nr 11 kl. III B i C – (piątek 9 lutego)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela zwykła 21.01.2018

1) Dzisiaj będziemy gościć Chór z Parafii Garnizonowej pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert charytatywny dla rodziny Państwa Purtaków, którym w październiku ubiegłego roku doszczętnie spłonął dom rodzinny. Zapraszamy do licznego udziału.
2) Dzisiaj, w dzień św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, modlimy się w intencji Babć i Dziadków.
3) Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie prosimy o zgłoszenie informacji do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
4) W Liturgii Kościoła obchodzimy: w środę Święto św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła i Patrona Zgromadzenia Salezjańskiego oraz miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych; w czwartek  Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W Parafii św. Pawła uroczystości odpustowe; w piątek wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
5)  Od poniedziałku rozpoczniemy Nowennę do św. Jana Bosko przed uroczystością odpustowa 31 stycznia. Polecajmy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców oraz całą Rodzinę Salezjańską wstawiennictwu Ojca i Nauczyciela Młodzieży.
6) W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Jacka Krzemienia kapelana Katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”, który będzie głosił kazania, a po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby tej Wspólnoty.
7) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
8) W tym roku są planowane pielgrzymki: na Litwę w dniach: 7–11 maja 2018 r.; do Grecji szlakiem św. Pawła 17–25 września 2018 r.; do Ziemi Świętej śladami odkupienia w dniach: 16-23 października 2018. Szczegółowe informacje znajdziemy u ks. Jerzego Szkierta, na stronie internetowej parafii, w tyle kościoła.
9) W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: Krystyna Żyła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela zwykła 14.01.2018

1) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy gościć Chór Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP z Zagnańska. Po Mszy św. koncert kolęd.
2) Dzisiaj odbędzie się spotkanie opłatkowego członków i sympatyków Radia Maryja z udziałem Ojca z Torunia.  Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 16.00, a po jej zakończeniu wysłuchamy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Ministrantów – Seniorów.
3) Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Byłych Oratorianów na wspólnym kolędowaniu w Oratorium.
4) Trwa wizyta duszpasterska – kolęda.
5) W Liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Antoniego, opata; w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w przyszłą niedzielę św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. W tym dniu modlimy się za Bacie i za Dziadków.
6) W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy gościć  Chór z Parafii Garnizonowej pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy św. koncert charytatywny dla pogorzelców z Samsonowa – Piechotne tj. rodziny Państwa Purtaków, którym w październiku ubiegłego roku doszczętnie spłonął dom rodzinny. Już dzisiaj możemy włączyć się w to dzieło składając ofiarę do puszek.
7) Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegorocznym hasłem są słowa: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6) wyjęte z pieśni Mojżesza i śpiewanej na cześć Boga po wyprowadzeniu Izraela z niewoli egipskiej.
8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
9) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Józef Suchogórski i Stanisław Wilkoński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Chrztu Pańskiego
07.01.2018 r.

1) W Liturgii Kościoła obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Od jutra w Liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.
2) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
3) Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. W przedsionku kościoła jest wywieszony rozkład kolędy. Dziękujemy za życzliwość i troskę o dobro parafii. Dziękujemy również za składane ofiary. Bóg zapłać.
4) W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy gościć Chór Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP z Zagnańska. Po Mszy św. koncert kolęd.
5) Również w przyszłą niedzielę  odbędzie się spotkania opłatkowego członków i sympatyków Radia Maryja z udziałem Ojca z Torunia.  Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 16.00, a po jej zakończeniu wysłuchamy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Ministrantów -Seniorów wprowadzającego w klimat dzielenia się opłatkiem.
6) Są jeszcze do nabycia bilety na widowisko Betlejem w Kielcach w dniu 20 stycznia br. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje u kl. Macieja Sokalskiego SDB.
7) Kolędowanie dla Rodziny Purtaków. Pożar zabrał im dom. 21 stycznia 2018 r. w naszym kościele po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert Chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski.
8) W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Władysław Maruszak, Seweryna Adwent, Henryk Podgórski i Krystyna Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
9) Dziękujemy za składane ofiary na tace, do kopert, na konto bankowe naszej parafii. Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
31.12.2017 r.

1) W Liturgii Kościoła obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić za Małżeństwa, które obchodzą swoje kolejne jubileusze. Chcemy dziękować za dar Sakramentu Małżeństwa i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 chcemy dziękować Panu Bogu za dary otrzymane w mijającym 2017 roku i prosić o Boże łaski w Nowym Roku.
2) W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedziele.
3) We wtorek wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
4) W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
5)  W czwartek I Czwartek Miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji Liturgicznej Służby i ich rodzin.
6) W piątek I Piątek miesiąca z modlitwą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu odwiedziny chorych.
7) W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu modlimy się za Dzieło Misyjne Kościoła. Taca przeznaczona będzie na cele misji.
8) W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne.
9) Wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym wspierając tym samym działalność Oratorium Świętokrzyskiego z serca dziękujemy. Zebranych zostało 2000 zł. W tym miejscu warto wspomnieć słowa św. Pawła Apostoła z Listu do Koryntian: „Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2Kor 9,7).
10) Są do nabycia bilety na widowisko Betlejem w Kielcach w dniu 20 stycznia br. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje u kl. Macieja Sokalskiego SDB.
11) Informacje o kolędzie są umieszczone w przedsionku kościoła.
12) Kolędowanie dla Rodziny Purtaków. Pożar zabrał im dom. 21 stycznia 2018 r. w naszym kościele po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert Chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski.
13) Bóg zapłać za składane ofiary na tace, do kopert, na konto bankowe naszej parafii, a także z racji kolędy.

Kandydaci do Bierzmowania – Kalendarium spotkań
03.01.2018 (środa) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas siódmych
04.01.2018 (czwartek) godz. 16.00 – spotkanie ogólne dla klas drugich gimnazjum
08.01.2018 (poniedziałek) godz. 16.00 – spotkanie grupy IV – animatorka Kasia Synowiec
09.01.2018 (wtorek) godz. 16.00 – spotkanie grupy II – animatorka Kinga Majka
10.01.2018 (środa) godz. 16.00 – spotkanie grupy III – animatorka Klaudia Wrębiakowska
11.01.2018 (czwartek) godz. 16.00 – spotkanie grupy I – animatorka Sylwia Słowik i grupy V – animatorka Wanessa Pająk
07.01.2017 (niedziela) po Mszy św. o godz. 10.00 – spotkanie dla rodziców kandydatów
24.01.2018 (środa) – spotkanie u Sióstr Dominikanek, ul. Karczówkowska 15  grupy I, II, III godz. 18.00
25.01.2018 (czwartek) – spotkanie u Sióstr Dominikanek, ul. Karczówkowska 15  grupy IV i V godz. 18.00

Informacje ogólne:
1) W poczuciu odpowiedzialności za formację dzieci INDEX podpisują RODZICE (Msze św.)
2) Kandydaci przystępują CO MIESIĄC do Sakramentu Pokuty i Pojednania (podpis)
3) Do końca stycznia dostarczamy brakujące dokumenty (zgoda, akt chrztu, świadek)
4) Indeksy: „Pomocnik bierzmowanego”, (kl. druga gimnazjum) i „Niezbędnik bierzmowanego” (kl. siódma SP)
5) Kandydaci zdaję „Katechizm bierzmowanych” zawarty w INDEKSACH.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu – WIGILIA – 24.12.2017 r.

1) W Liturgii Kościoła obchodzimy przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, a zarazem Wigilię. Zadbajmy, aby rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole stało się okazją do pielęgnowania religijnego charakteru tego wydarzenia. Pomocą niech będzie tekst modlitwy przy wigilijnym stole, jaki możemy znaleźć z wydrukowanymi ogłoszeniami, które znajdziemy w tyle kościoła. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Taca na tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. O godz. 23.30 odprawimy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Spowiedź dzisiaj: na każdej Mszy św. i przed Pasterką od godz. 23.00 do 23.50.
2) W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Celebrujemy misterium Bożej Miłości względem każdego z nas. Jezus Chrystus – Emmanuel – Bóg z nami, chce zagościć w naszych sercach i w naszych rodzinach. Zaprośmy Jezusa do naszego życia. Msze św. jak w niedziele.
3) We wtorek obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. jak w niedziele. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
4) W środę obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Jan Piotrowski.
5)  W czwartek obchodzimy święto Świętych Młodzianków Męczenników. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.
6) W sobotę 30 grudnia br. o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Parafian w mijającym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7) W niedzielę 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny  Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić za Małżeństwa, które obchodzą swoje kolejne jubileusze. Chcemy dziękować za dar Sakramentu Małżeństwa i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 chcemy dziękować Panu Bogu za dary otrzymane w mijającym 2017 roku i prosić o Boże łaski w Nowym Roku.
8) Parafialny Zespół Caritas, serdeczne dziękuje, za wszystkie ofiary składane na rzecz potrzebujących w ciągu całego roku. Osoby, które otrzymały świąteczne paczki, dziękują za serce i dobra materialne. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom życzymy pięknych, błogosławionych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.
9) Serdeczne podziękowanie za pomoc w strojeniu kościoła: Pani Stanisławie Świtoń, Panu Józefowi Synowcowi wraz z Synem, Panu Stanisławowi Pieronkowi, Kl. Maciejowi Sokalskiemu SDB oraz Panu Tomaszowi Socha i osobom współpracującym. Bóg zapłać.
10) Od czwartku rozpocznie się kolęda – wizyta duszpasterska. Informacja na temat kolędy umieszczona jest na stronie internetowej i ogłoszeniach wydrukowanych, które znajdują się w tyle kościoła.
11) Są do nabycia bilety na widowisko Betlejem w Kielcach w dniu 20 stycznia br. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje u kl. Macieja Sokalskiego SDB.
12) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Są do nabycia świece Caritasu.
13) Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł i Niedzieli w cenie 10 zł.
14) W minionym tygodniu zmarli: Franciszek Kowalik, Aniela Buchcic i Tosia Ściwiarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Pana, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu 17.12.2017 r.

1) Dzisiaj, w III Niedzielę Adwentu – Gaudete, gościmy Ks. Andrzeja Polichta SDB wraz z Młodzieżą, który przybliżą nam temat: Czy warto miłować?
2) Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 17.30.
3) Zapraszamy do licznego udziału w Roratach i w Nowennie do Dzieciątka Jezus o godz. 6.00 oraz w Nowennie do Matki  Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą odprawiamy na Mszach św. o godz. 18.00.
4) Dziękujemy za hojne dary złożone na święta Bożego Narodzenia dla potrzebujących pomocy. Bóg zapłać.
5) Dzisiaj w naszym kościele odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wzorem lat ubiegłych można zakupić ręcznie robione dzieła, które ozdobią stoły wigilijne w naszych domach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe naszego Oratorium, a przede wszystkim na opał. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne Bóg zapłać.
6) We wtorek przed południem odwiedzimy chorych, którzy nie korzystają z I Piątków miesiąca. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku wieczora.
7) Również we wtorek od godz. 8.30 będziemy stroić kościół na Święta. Zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu szopki i ubierania choinek.
8) Okazja do spowiedzi: na każdej Mszy św. W piątek i sobotę od 6.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00.
9) W najbliższą niedzielę, 24 grudnia przeżywać będziemy Wigilię. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po południu nie będzie Mszy św. Zapraszamy do udziału w Pasterce o godz. 24.00. O godz. 23.40 odprawimy ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus.
10) Ostateczny termin zgłaszania się kandydatów do Bierzmowania mija z dniem 24 grudnia br.
11) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
11) W minionym tygodniu zmarli: Zbigniew Cioroch, Adam Wieczorek, Sabina Andrzejczyk i Józef Batorski. Wieczny odpoczynek racz im dać Pana, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

1) Dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu gościmy Ks. Franciszka Janygę SDB, który przybliży nam temat: Czy warto ufać? Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w sali teatralnej Oratorium odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania,
2) W tygodniu obchodzimy:
- w środę: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; W tym dniu przypada 36 rocznica tragicznych wydarzeń stanu wojennego. Pamiętajmy w tym dniu w intencji ofiar stanu wojennego oraz za Ojczyznę;
- w czwartek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;
3) Od piątku rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a od soboty Nowennę do Dzieciątka Jezus.
4) Dziękujemy za dary już złożone na święta Bożego Narodzenia dla potrzebujących pomocy. Prosimy o przygotowanie paczek do 12 grudnia. Paczki będą wydawane 14 i 15 grudnia 2017.
5) W przyszłą niedzielę, tj. 17 grudnia, w naszym kościele odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wzorem lat ubiegłych będzie można zakupić ręcznie robione dzieła, które ozdobią stoły wigilijne w naszych domach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele statutowe naszego Oratorium, a przede wszystkim na opał. Wszystkim uczestnikom już dzisiaj składamy serdeczne – Bóg zapłać.
6) Jak co roku w niedzielę Świętej Rodziny obchodzić będziemy jubileusz małżeństw. W zaproszeniach rozesłanych pojawił się błąd w dacie. Zamiast 31 grudnia podane jest 30, a to jest sobota. Przepraszamy za zaistniałą pomyłkę i zapraszamy wszystkich jubilatów na Mszę św. na godz. 13 oczywiście w niedzielę 31 grudnia.
7) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
8) W minionym tygodniu zmarli: Barbara Wilkońska, Anna Garbacz, Władysław Zapała, Jan Stanisław Kotowski, Apolonia Wilczyńska, Julian Pela i Józef Sławski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

1) Dzisiaj rozpoczynamy Adwentu – radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszych rozważaniach podejmujemy temat wiary z zapytaniem, czy warto wierzyć? W II Niedzielę Adwentu będziemy gościć Ks. Franciszka Janygę SDB, który przybliży nam temat: Czy warto ufać? W III Niedziele Adwentu Ks. Andrzej Policht SDB przybliży temat: Czy warto kochać? Zapraszamy do wspólnej refleksji, aby dobrze przygotować się na spotkanie z Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem.
2) W tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
- w środę: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
- w czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła oraz I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to również dzień modlitw w intencji Liturgiczne Służby i ich rodzin. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie w zakrystii;
- w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP do której przygotowujemy się przez Nowennę. O godz. 12.00 Msza św. w godzinie łaski, a na Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa we Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej i Jej Czcicieli, z obrzędem palenia listów do Matki Bożej.
3) Dziękując za hojne dary w ubiegłym roku, jak co roku na święta Bożego Narodzenia parafialny Zespół Caritas prosi o przygotowanie paczek dla potrzebujących pomocy. Paczki prosimy przygotować do 12 grudnia, które będą wydawane 14 i 15 grudnia 2017. Wyrażamy serdeczne podziękowania w imieniu potrzebujących. Bóg zapłać.
4) Młodzież, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania po złożeniu wypełnionych deklaracji swoje pierwsze spotkanie będzie mała w sali teatralnej Oratorium w najbliższą środę o godz. 18.30. Rodzie młodzieży swoje spotkanie będą mieli w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali teatralne Oratorium.
5) Jak co roku w niedzielę Świętej Rodziny obchodzić będziemy jubileusz małżeństw. W zaproszeniach rozesłanych pojawił się błąd w dacie. Zamiast 31 grudnia podane jest 30, a to jest sobota. Przepraszamy za zaistniałą pomyłkę i zapraszamy wszystkich jubilatów na Mszę św. na godz. 13 oczywiście w niedzielę 31 grudnia.
6) Bóg zapłać za ofiary jakie zostały złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek.
7) W minionym tygodniu zmarli: Andrzej Skrzynecki i Anna Sobieraj-Sikora. Wieczny odpoczynek racz im dać Pana, a światłość wiekuista niechaj im świeci.