Pielgrzymki

Pielgrzymka do Grobu Ojca Świętego Jana Pawła II
Watykan, Rzym, Włochy.

 

1. Wtorek  23.05. Wyjazd o godz.7.00 do Krakowa  Łagiewnik (Centrum Jana Pawła II), następnie przejazd do Wadowic (zwiedzanie muzeum JP II).Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej – Msza  Sw., różaniec, obiadokolacja i nocleg.

2. Środa 24.05. – Msza św. o godz. 05:00 – po mszy św. śniadanie i wyjazd przez Czechy– Austrię –do Włoch, obiadokolacja i nocleg.

3. Czwartek 25.05.  – rano śniadanie i przejazd tramwajem wodnym do Wenecji To prawdziwy cud, który po prostu trzeba zobaczyć. Bogato zdobione zabytkowe budynki ukryte są pomiędzy malowniczymi kanałami, a promienie słońca tworzą wspaniałe refleksy na wodzie…–zwiedzanie, następnie przejazd do Rimini. Rimini jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech i jednym z najbardziej znanych nad całym Morzem Śródziemnym., obiadokolacja, +  nocleg.

4. Piątek 26.05. – rano śniadanie – przyjazd do Asyżu- do Asyżu przyciąga turystów i pielgrzymów sława świętych – Franciszka i Klary oraz fakt, że miasto wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. – zwiedzanie i msza św.; po południu przejazd do Casia (św. Rita)
Rita należy do najbardziej popularnych świętych na świecie. Św. Rita jest patronką w sprawach trudnych i beznadziejnych. W Polsce kult św. Rity jest bardzo żywy. Szczególnym jego miejscem jest klasztor sióstr augustianek w Krakowie, gdzie w kościele św. Katarzyny przechowywane są relikwie św. Rity.
– przejazd do Fiuggi kolacja + nocleg.

5. Sobota 27.05. – śniadanie i całodzienne zwiedzanie Rzymu

Bazylika Santa Maria Maggiore (Matki Bożej Większa) zwana również Bazyliką Matki Bożej Śnieżnej, jest położona na wzgórzu Eskwilin w miejscu, na którym w czasach antycznych stała świątynia poświęcona bogini Junonie, opiekunce szczęśliwych narodzin.
Scala Santa (Święte Schody) – liczące 28 stopni schody, które zgodnie z legendą pochodzą z pałacu Poncjusza Piłata. Jezus Chrystus miał po nich być prowadzony na sąd. Schody te przywiezione zostały z Jerozolimy do Rzymu w r. 326 przez św. Helenę

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się w Rzymie przy via Merulana w kościele pod wezwaniem św. Alfonsa Maria de Liguori – założyciela zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. W tym oto kościele znajduje się cudowna ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Bazylika św. Jana na Lateranie, jej pełna nazwa to: Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie. Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata.
Bazylika Świętego Krzyża z Jerozolimy (wł. Basilica di Santa Croce in Gerusalemme) – kościół tytularny w Rzymie, na wzgórzu laterańskim. W bazylice przechowywane są relikwie przywiezione z Jerozolimy przez św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna I. Najcenniejszymi relikwiami są:kawałki krzyża Chrystusa (stad nazwa kościoła),Titulus Crucis, czyli fragment tabliczki ze zdaniem napisanym przez Piłata po łacinie, grecku i hebrajsku: Jezus z Nazaretu, król żydowski.Są tam również:palec św. Tomasza, ramię belki Dobrego Łotra, kopia całunu Turyńskiego.
Koloseum, oficjalnie w starożytności Amfiteatr Flawiuszów (łac. Amphitheatrum Flavium, Colosseum; wł. Colosseo) – amfiteatr w Rzymie, wzniesiony w latach 70-72 do 80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów.
Forum Romanum (pol. – rynek rzymski), inna nazwa to Forum Magnum – najstarszy plac miejski w Rzymie, otoczony sześcioma z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania się najważniejszych uroczystości publicznych.
Ołtarz Ojczyzny, także Pomnik Wiktora Emanuela II, Vittoriano (wł. Monumento nazionale a Vittorio Emanuele II, Altare della Patria) − włoski pomnik państwowy na Kapitolu w Rzymie.
Panteon w Rzymie (łac. Pantheon[1], z greckiego Πάνθειον, pan – wszystko, theoi – bogowie, panteon – miejsce poświęcone wszystkim bogom), to okrągła świątynia na Polu Marsowym, ufundowana przez cesarza Hadriana w roku 125 na miejscu wcześniejszej z 27 r. p.n.e., zniszczonej w pożarze w 80 r. n.e.
Fontanna di Trevi (wł. Fontana di Trevi) – najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie, w rione Trevi (R. II)
wieczorem powrót do Fiuggi – obiadokolacja + nocleg.

6. Niedziela 28.05. – rano śniadanie i najważniejszy dzień, czyli spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II (wspólna modlitwa nad Jego grobem); spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem na placu św. Piotra, zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, wieczorem kolacja + nocleg.

7. Poniedziałek 29.05. – rano śniadanie i przejazd na Monte Cassino Monte Cassino (wł. Montecassino) – wzgórze we Włoszech (Apeniny Środkowe), nad doliną rzeki Liri, między Rzymem i Neapolem. W czasie II wojny światowej miały tu miejsce walki pomiędzy wojskami alianckimi a niemieckimi. W skład wojsk alianckich wchodził II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, którego żołnierze jako pierwsi zawiesili biało-czerwoną flagę po zajęciu wzgórza opuszczonego przez wojsko niemieckie.
- po południu przyjazd do San G. Rotondo (O. Pio)  Miejscowość San Giovanni Rotondo, do którego w 1916 roku trafił młody kapucyński zakonnik, dziś nazywany Święty Pio z Pietrelcina, znana jest na całym świecie. Ojciec Pio spędził w tym mieście 52 lata.
- różaniec z Ojcem Pio, kolacja + nocleg.

8. Wtorek 30.05. – rano śniadanie i przejazd do Manopello Całun z Manoppello (wł. Volto Santo di Manoppello) – relikwia chrześcijańska, która znajduje się w sanktuarium w miasteczku Manoppello we Włoszech. Na tkaninie uwieczniony jest wizerunek, który jest uważany za twarz Jezusa Chrystusa.– Lanciano  Od ponad dwunastu wieków we włoskiej miejscowości Lanciano przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. i Loreto Cudowna figura Matki Bożej z Loreto, która znajduje się w głównym ołtarzu Świętego Domku, została wykonana z drzewa cedrowego rosnącego w ogrodach watykańskich- (zwiedzanie) przyjazd w godzinach wieczornych do Rimini obiadokolacja + nocleg.

9. Środa 31.05. – rano śniadanie, przejazd do San Marino-jedno z najmniejszych Państw świata i jedyne takie państwo-miasto we Włoszech. Położone wysoko na wzgórzu Monte Titano słynie z przepięknej starówki, ogromnego zamku i faktu, iż jest najstarszą republiką świata -zwiedzanie, powrót do Rimini-wypoczynek nad morzem,kąpiel w morzu), obiadokolacja i nocleg.

10. Czwartek 01.06. – Msza Św., śniadanie, wyjazd do Polski przez cały dzień i nocleg z ukochaną rodzinką.

UWAGI:
Należy zabrać dowód osobisty, różaniec. Każdy posiada ubezpieczenie KL i NNW

Wpłaty prosimy dokonywać na dwa miesiące przed terminem wyjazdu.
Autokar luksusowy z klimatyzacją, video, barek, WC

Po dokonaniu wpłaty każdy uczestnik otrzyma jako potwierdzenie program pielgrzymki.
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w pielgrzymce nie można otrzymać zwrotu wpłaty – na swoje miejsce należy znaleźć osobę zastępczą.

Cena 600 zł +420 euro  

Organizator ks. Wiesław Wilkosz sdb  tel. kom. 607 661 996